USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Tekirdağ TSO ile Vakıf Katılım Bankası A.Ş. arasında işbirliği protokolü imzalandı


06.04.2021

Tekirdağ TSO ile Vakıf Katılım Bankası A.Ş. arasında işbirliği protokolü imzalandı


Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası ve Vakıf Katılım A.Ş. arasında işbirliği protokolü,Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Vakıf Katılım Bankası A.Ş. Çorlu Şube Müdürü Engin Hacıhan, Genel Müdürlük’ten Yönetmen Gökhan Sarı ve Ümit Çalı ile Çorlu Şubesi’nden Yönetmen Atilla Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Eximbank’a verilecek teminat mektubu komisyon oranı düşürüldü

                                        

Protokol çerçevesinde, oda üyelerine bankacılık işlemlerinde ve finansmana erişimde çeşitli avantajlar sağlanacak. Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay;  “Özellikle Üyelerimiz Eximbank’a verecekleri teminat mektupları için Vakıf Katılım’a başvurmaları ve gerekli şartları yerine getirmeleri karşılığında yıllık %0,8 komisyon ile Teminat mektubu alabileceklerdir. Böylece ihracata yönelik ticaret hacminin genişlemesine katkı sağlayacak büyük bir adım atılmıştır.”

 

Üyelerimize sunulacak avantajlar

 

Üyelerimizin Akreditif, Kabul Aval Kredisi ve Yurtiçi Teminat mektubu taleplerinde liste fiyatı üzerinden 50 baz puan indirim sağlanacaktır. Yine üyelerimizin Vakıf Katılım ile yapacakları Anadolu Akaryakıt DBS sistemi üzerinden akaryakıt alımlarında  tüzel kişilere %6,5, gerçek kişilere %5 indirim imkânı sağlanacaktır.

Ayrıca diğer bankacılık ürün ve hizmetlerinde sunulan avantajlar hakkında bilgiler veren Başkan Günay; “Üyelerimizden hesap işletim ücreti ve internet bankacılığı üzerinden yapacakları EFT/ Havale işlemlerinde masraf alınmayacaktır. Kiralık kasa, YP Para Transferi,  TL Para Transferi, Çek Karnesi, POS, Katılma Hesabı, Sigorta Ürünleri, Bireysel Emeklilik Sistemi ve DBS hizmetlerinde komisyon ve ücret indirimleri de sağlanacaktır.

Üyelerimizin indirimli kâr payı ve komisyon oranlı nakit kredi ve uygun komisyon oranlı gayri nakit kredi kullanabilmesi için ilgili şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Üyenin, Banka ürünlerinden en az üç adedini kullanıyor olması veya üç ay içerisinde aktif olarak kullanılır hale getirilmesi gerekmektedir. (Çek karnesi, otomatik ödeme, Vergi/SGK ödemesi, Özel Cari Hesap, Katılma Hesabı, DTS/DBS, İnternet Bankacılığı, Maaş Ödemesi, Business Kart, POS, Dış Ticaret ve Sigorta Ürünleri, Ödeme Çeki, Tahsil Çeki, Yatırım Fonu, Kira Sertifikası). Üyenin, hak ediş sağlayan bir teminat mektubu ürününü kullanması durumunda hak ediş bedellerinin tamamının Banka nezdindeki hesaplara gelmesi. Bu şartlar yerine getirilse dahi Banka hiçbir gerekçe gösterme zorunluluğu olmaksızın krediyi kullandırıp kullandırmamakta serbesttir.” dedi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Vakıf Katılım Bankası A.Ş. Çorlu Şube Müdürü Engin Hacıhan “Ekonomik istikrarımızın teminatı olan KOBİ’lerimizin varlıklarını devam ettirebilmeleri için bizlere her zamankinden daha çok ihtiyaçları var. Bu bakış açısından hareketle şimdiye kadar ülkemizin dört bir köşesinde üreten, hizmet veren KOBİ’lerimizin yanında olduk. Çorlu Şubemizin, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası ile imzaladığı protokol de bu amaçla attığımız adımlardan biri oldu. Oda üyelerine avantajlarla dolu ürün ve hizmetlerimizi sunacağımız, finansa erişimlerini daha da kolaylaştıracağımız için mutluyuz. Önümüzdeki dönemde KOBİ’lerimize olan desteğimizi sürdürecek, farklı proje ve faaliyetlerle kalkınmalarına destek olmaya devam edeceğiz. Bu doğrultuda tüm KOBİ’lerimizi şubelerimize bekliyoruz.” İfadelerini kullandı.

 

Tekirdağ TSO ile Vakıf Katılım Bankası A.Ş. arasında işbirliği protokolü imzalandıTekirdağ TSO ile Vakıf Katılım Bankası A.Ş. arasında işbirliği protokolü imzalandıTekirdağ TSO ile Vakıf Katılım Bankası A.Ş. arasında işbirliği protokolü imzalandı
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 5
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 4549
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 18984
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 19984