Οι Πρόεδροι Μας


ΟΣΟΙ ΔΙΕΤΕΛΕΣΑΝ ΚΑΘΗΚΟΝΤΑ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΟΥ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΡΥΣΗ ΤΟΥ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟΥ ΡΑΙΔΕΣΤΟΥ (TEKİΡΝΤΑΓ)

ΟΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΤΗΣ ΠΡΟΕΔΡΙΑΣ ΤΟΥΣ


1- Σακίρ ΜΠΕΪ Από τα Μαλκαρα - 1925 - 1926
2- Μπ. Σιτκί ΑΡΑΤ 1929 - 2.9.1951
3- Ρουστέμ ΣΕΡΙΦΟΓΛΟΥ - 2.9.1951 - 15.9.1952
4- Μουράτ ΓIΕΝΙΤΖE - 15.9.1952 - 2.12.1952
5- Σεφκετ ΤΟΛOYNAÎ - 12.12.1957 -13.2.1958
6- Νεντίμ ΚΑΡΑΧΑΛΗΛ - 13.2.1958 - 27.5.1960
7- Σιτκί ΑΡΑΤ - 17.6.1960 - 14.12.1963
8- Νεντίμ ΚΑΡΑΧΑΛΗΛ - 14.12.1963 - 5.12.1964
9- Ισμέτ ΑΚΤΣΑΚΑΓΙΑ - 11.12.1964 - 9.7.1965
10- Ιμπραχίμ ΟΥΖΕΛ - 24.8.1965 - 12.11.1965
11- Νεντίμ ΚΑΡΑΧΑΛΗΛ - 12.11.1965 - 30.11.1966
12- Ιμπραχίμ ΟΥΖΕΛ - 27.12.1966 - 10.12.1975
13- Νεντίμ ΚΑΡΑΧΑΛΗΛ - 10.12.1975 - 25.11.1987
14- Κενάν ΓΙΛΜΑΖ - 24.11.1987 - 18.11.1989
15- Ονέρ OYZEN - 18.11.1989 - 24.03.2005
16- Μουσταφά ΓΙΟΥΡΝΤΑΝΟΥΡ - 24.03.2005 - 09.03.2011
17- Τζενγκίζ ΓΙΟΥΝΑÎ - 17.03.2011 - Νην Πρόεδρος

ΟΣΟΙ ΔΙΕΤΕΛΕΣΑΝ ΚΑΘΗΚΟΝΤΑ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΗΣ ΟΛΟΜΕΛΕΙΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΡΥΣΗ ΤΟΥ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟΥ ΡΑΙΔΕΣΤΟΥ (TEKİΡΝΤΑΓ)

ΟΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΤΗΣ ΠΡΟΕΔΡΙΑΣ ΤΟΥΣ


1- Σακίρ ΜΠΕΪ Από τα Μαλκαρα - 1925 - 1929
2- Μπ. Σιτκί ΑΡΑΤ - 1929 - 2.9.1951
3- Μουράτ ΓIΕΝΙΤΖE - 3.5.1951 - 19.4.1953
4- Τζεβντέτ ΑΡΑΣ - 19.4.1953 - 5.12.1954
5- Νεντίμ ΚΑΡΑΧΑΛΗΛ - 6.12.1954 - 13.2.1958
6- Τζεβντέτ ΑΡΑΣ - 13.2.1958 - 27.2.1960
7- Ρουστέμ ΣΕΡΙΦΟΓΛΟΥ - 27.2.1960 - 27.5.1960
8- Μουνούρ ΣΟΓΙΟΥΕΡ - 28.5.1960 - 24.11.1962
9- Χουσεϊν ΑΛΠ - 24.11.1962 - 14.12.1963
10- Χαλίλ ΑΤΙΛΓΚΑΝ - 14.12.1963 - 11.12.1964
11- Νεντίμ ΚΑΡΑΧΑΛΙΛ - 11.12.1964 - 12.11.1965
12- Ισμέτ ΑΚΤΣΑΚΑΓΙΑ - 12.11.1965 - 3.12.1966
13- Ταρίκ ΓΚΕΝΤΖΕΡ - 27.12.1966 - 23.11.1969
14- Ισαμήλ ΟΖΝΤΟΓΙΟΥΡΑΝ - 25.11.1969 - 26.2.1984
15- Ρουστού ΓΚΟΥΝΕΣ - 2.3.1984 - 20.11.1987
16- Μ. Ζεκί ΒΑΡΑΝ - 20.11.1987 - 18.11.1989
17- Γκουρέλ ΟΥΛΚΕΡ - 18.11.1989 - 27.3.1992
18- Αχμέτ Νουρ ΣΕΝΕΛ - 27.3.1992 - 03.12.1995
19- Αχμέτ ΑΤΖΑΡΤΟΥΡΚ - 03.12.1995 - 19.3.1997
20- Φαχρί ΤΑΝΡΙΟΒΕΝ - 19.3.1997 - 21.11.1997
21- Αχμέτ ΑΤΖΑΡΤΟΥΡΚ - 21.11.1997 - 26.03.2004
22- Μουσταφά ΑΪΝΤΟΓΝΤΟΥ - 26.03.2004 - 24.03.2005
23- Φενταϊ ΓΙΟΥΚΣΕΛ - 24.03.2005 - 11.01.2009
24- Αλί ΟΥΝΕΡ - 11.01.2009 - 07.10.2009
25- Μουσταφά ΟΖΝΤΕΝ - Νην Πρόεδρος