USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Yunanistan Edirne Konsolosu Sotiria Theocharidi, Tekirdağ TSO’yu Ziyaret Etti


22.01.2018

Yunanistan Edirne Konsolosu Sotiria Theocharidi, Tekirdağ TSO’yu Ziyaret Etti

 

Yunanistan Edirne Konsolosu Sotiria Theocharidi, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyarette bulundu. Gerçekleşen ziyarete Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Yönetim Kurulu Üyeleri Göksel Karaevli, Cemil Koçaş, Cihan Çömez ve Genel Sekreter İrfan Ekici katıldılar.

Tekirdağ’a ilk kez geldiğini ve burada bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Yunanistan Edirne Konsolosu Sotiria Theocharidi, Başkan Günay’a misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti ve çalışmalarında başarılar diledi.

Türkiye ile Yunanistan arasında beşeri ve ticari konularda pek çok ortak nokta olduğunu vurgulayan Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, “Hoş geldiniz, sizleri kurumumuzda ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz. Sizden önceki Konsolosumuz Evi hanımla Tekirdağ TSO olarak çok iyi bir çalışma imkanı bulmuştuk, inanıyorum ki sizlerin de sinerjisi ile aynı düzeyde karşılıklı olarak çalışma fırsatımız olacak. Bölgemiz insanı balkanları, Yunanistan’ı çok seviyor ve sık sık ziyaret ediyor. Şehrimize bir buçuk saat mesafede bulunan Yunanistan bizler için önemli bir turizm destinasyonu durumunda. Trakya ve Yunanistan ile sosyal ilişkilerimize baktığımızda ise çok iyi seviyede olduğunu görüyoruz ve bizler inanıyoruz ki bu sosyal ilişkilerdeki bu durum ticari hayatımıza da yansıyacak ve Yunanistan ile olan ticaret hacmimiz daha da artacaktır. Türk ve Yunan halkları aynı yaşam değerlerine sahip, birbirine çok yakın iki toplum olarak karşımıza çıkıyor. Tekirdağ TSO olarak yanı başımızdaki Yunanistan’daki fuar ve etkinliklere üyelerimizi götürüyor, iki ülke arasındaki ticari faaliyetlerin artması için çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda ülkelerimiz arasındaki ticaret hacminin artması, iki ülke arasındaki işbirliklerinin geliştirilmesi için Tekirdağ TSO olarak her zaman birlikte çalışmaya hazır olduğumuzu belirtiyor, yeni görevinizde başarılar diliyor, nazik ziyaretiniz için sizlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Günün anısına Tekirdağ TSO Başkanı Günay, Konsolos Sotiria Theocharidi’ye hediye takdiminde bulundu ve toplu fotoğraf çekiminin ardından Konsolos Theocharidi odamızdan ayrıldı.

 

Yunanistan Edirne Konsolosu Sotiria Theocharidi, Tekirdağ TSO’yu Ziyaret EttiYunanistan Edirne Konsolosu Sotiria Theocharidi, Tekirdağ TSO’yu Ziyaret EttiYunanistan Edirne Konsolosu Sotiria Theocharidi, Tekirdağ TSO’yu Ziyaret Etti
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 18
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2723
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11471
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11719