USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

UZUNKÖPRÜ VERGİ ÖDÜL TÖRENİ


01.03.2015

UZUNKÖPRÜ VERGİ ÖDÜL TÖRENİ

 

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Uzunköprü’de düzenlenen vergi ödül töreninde yaptığı konuşmada, Edirne’nin hedeflerine kitlenerek, özellikle Balkan pazarına odaklanması gerektiğini ifade etti. Hisarcıklıoğlu, Edirne'de bulunmaktan mutluluk duyduğunu ve dünya tarihine geçecek atılımlar yaptıklarını söyledi. Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odasınca (UTSO) Trakya Üniversitesi Uzunköprü Meslek Yüksek Okulu'ndaki konferans salonunda düzenlenen "UTSO 2012-2013 Vergi Rekortmenleri ve Uzunköprü Ticaret Borsası 2014 Yılı Tescil" töreni TOBB Başkanı M. Rİfat Hisarcıklıoğlu, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Çevre İl ve İlçelerin Oda/Borsa Başkanları ile çok sayıda izleyicinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Konuşmasında, Trakya ve Edirne'nin tüm kurumlarının birlik olabileceğini tüm Türkiye'ye gösterdiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, Edirne'nin daha da gelişmesi gerektiğini belirtti. Kadın istihdamı açısından 81 ilin içerisinde Edirne'nin birinci olduğunu aktaran Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti: "Edirne'nin geleceği nerede biliyor musunuz? Edirne, Balkanların tam merkezinde. Avrupa kenti. Etrafımıza baktığımız zaman tam 62 milyon nüfus 10 tane ülke var, hizmet vereceğimiz, mal satacağımız, eğer biz bu malları üretebilirsek. Bu yanı başımızdaki bölge kişi başına düşen milli geliri 10 bin dolar. Yılda da 225 milyar dolar ithalat yapıyor bu bölge. Biz burada ne kadar ihracat yapıyoruz diye bakıyorum tam 7 milyar dolar. Yani denizde damla. Edirne'nin yeni hedefine bakması lazım. Bu kapsamda Edirne'de ne üretirsen Balkanlara ne satarım diye bakacaksın. Ne getirirsem Türkiye'de bunu Balkanlara satarım diye bakacaksın."

 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise konuşmasında,  "Zenginlikleri rahmete ve berekete dönüştürmenin tek bir yolu var birbirimizi daha çok sevmek. Ayrıştıran ya da çatıştıran olunmaması gerekir" dedi. Vatandaşlara teşekkür eden Müezzinoğlu, "Edirne'de gerçekten siyasi hayatımın en anlamlı ve en değerli dönemini yaşadım. Bu anlamda her gittiğim kahvehanede, her gittiğim köyde, her kapısını çaldığım evde samimiyet gördüm, iyi niyet gördüm" diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından, 2012-2013 Vergi Rekortmenleri ve Uzunköprü Ticaret Borsası 2014 Yılı Tescil belgesi almaya hak kazanan iş adamlarına plaket verildi.

UZUNKÖPRÜ VERGİ ÖDÜL TÖRENİUZUNKÖPRÜ VERGİ ÖDÜL TÖRENİUZUNKÖPRÜ VERGİ ÖDÜL TÖRENİUZUNKÖPRÜ VERGİ ÖDÜL TÖRENİ
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 11
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 0
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7339
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7542