USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Ukrayna/Kherson Heyeti Tekirdağ’da


14.02.2020

Ukrayna/Kherson Heyeti Tekirdağ’da

Kendi bölgelerinin yatırım imkânlarını tanıtmak, ikili iş birliği fırsatlarını incelemek amacıyla Ukrayna Kherson Vilayet Valisi Yuriy Husyev, Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Oleksandr Gaman ve beraberindeki heyet Tekirdağ’a geldi. İlk olarak Tekirdağ Ticaret Borsası’na gelen Heyeti Tekirdağ Ticaret Borsası Başkanı Osman Sarı ve Borsa Yönetim Kurulu Üyeleri, Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay karşıladı.

Tekirdağ Ticaret Borsası’ndaki görüşmede, Ukrayna Kherson heyeti kendi illerini tanıtan bir sunum yaptılar. Ardından karşılıklı hediyeler takdim edildi. Borsadaki programdan sonra heyet Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ı makamında ziyaret ettiler.

Vali Husyev ve heyet Vali Yıldırım tarafından karşılandı. Sonrasında Valilik Makamında Vali Husyev ve Başkonsolos Gaman Şeref Defteri’ni imzalamasının ardından Vali Yıldırım, Vali Husyev ve Başkonsolos Gaman bir süre görüş alışverişinde bulundular. Daha sonra Valilik Toplantı Salonu’na geçildi ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından bölgemizi ve ilimizi tanıtan bir sunum gerçekleştirildi. Ardından Vali Husyey, Kherson bölgesini tanıtan bir sunum yaptı.

Programın devamında dünyanın sayılı limanlarından olan ASYAPORT limanına geçildi. Burada Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer tarafından karşılanan heyet ASYAPORT içinde yemekte bir araya geldiler. Yemek sonrası ASYAPORT toplantı salonunda limanı tanıtan bir sunum yapıldı. Burada da Ukrayna heyetinin hazırladığı Türkçe tanıtım yapıldı. Yapılan sunumlar sonrası Ukrayna da bir limanın özelleştiği, bir limanın da özelleşmek üzere olduğu vurgusu yapılarak ASYAPORT Başkanı Ahmet Soyuer davet edildi. Sunumlar sonrası ASYAPORT limanı birlikte gezilerek hatıra fotoğrafları çekildi. Heyet ziyaretleri burada sona erdi.

 

 

 

 

Ukrayna/Kherson Heyeti Tekirdağ’daUkrayna/Kherson Heyeti Tekirdağ’daUkrayna/Kherson Heyeti Tekirdağ’daUkrayna/Kherson Heyeti Tekirdağ’da
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 64
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 1325
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 5406
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 5502