USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

UFUK 2020 DANIŞMA KURULU TOPLANTISI


19.01.2015

UFUK 2020 DANIŞMA KURULU TOPLANTISI

 

Ufuk 2020 Danışma Kurulu Toplantısı TÜBİTAK koordinasyonunda ve paydaş kurumların üst düzey temsilcilerinin katılımıyla TÜBİTAK’ta düzenlendi. Danışma Kurulu’nun ikinci toplantısı TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak’ın açılış konuşmasıyla başladı. TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen toplantıya Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB)’ni temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay katıldı.​

Ufuk 2020 Danışma Kurulu Toplantısı’nda konuşan Cengiz Günay, Türkiye’nin kazanımları noktasında farkındalığın artırılmasının önemli olduğunu ve bu yönde TURBO ofisi çalışmalarına ilaveten, sanayicimizin daha fazla istifade etmesini sağlamak üzere TÜBİTAK ile birlikte çalışmanın yerinde olacağını belirtti.

 

Türkiye’nin kazanımlarını artırmak amacıyla Avrupa Birliği Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı, TOBB, ve YÖK’ün katımıyla Ufuk 2020 Danışma Kurulu oluşturuldu. Avrupa’nın en büyük Ar-Ge ve yenilik ortaklığı olan 80 milyar Avro bütçeli Ufuk 2020 Programı TÜBİTAK tarafından yürütülüyor.

 

İkinci toplantıda Danışma Kurulu’nun gündemini, Ufuk 2020 Eylem Planı ile danışma kurulu üyelerinin öneri ve yorumları oluşturdu. Kurulda, özel sektörün katılımının oldukça önemsendiği ve sanayicilerin Programa katılımını artırmak üzere faaliyetlerin düzenleneceği ifade edildi.

UFUK 2020 DANIŞMA KURULU TOPLANTISI
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 4
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2383
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11557
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11805