USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

UDHB'dan Yetki Belgesi Almış Tüzel Kişi Firmaların KEP Adresi Zorunluluğu Hakkında


23.12.2019

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından Yetki Belgesi Almış Tüzel Kişi Firmaların KEP Adresi Zorunluluğu Hakkında

Bilindiği üzere 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu ve bu kanuna istinaden çıkartılmış olan Karayolu Taşıma Yönetmeliği ile Karayolu ile yapılan eşya, yolcu ve yük taşımacılığı ile standartlar belirlenmiş ve yetki belgesi alma vb. diğer yeterlilikler getirilmiştir.

Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin 13 maddesinde yetki belgesi almak ve yenilemek için gerekli şartlar belirlenmiştir. Söz konusu şartlardan biri de Tüzel kişi firmaların KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) adresinin bulunması şartıdır. Söz konusu şart Yönetmeliğin Geçici 2 maddesinin 1/b bendine göre 31/12/2019 tarihine kadar uygulanmayacaktır. Yürürlükteki mevzuat hükümlerine göre 01/01/2020 tarihi itibariyle KEP adresi zorunluluğu başlayacak olup karayolu ile taşımacılık faaliyetinde bulunmak üzere Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından yetki belgesi almış tüm tüzel kişi firmaların KEP adreslerinin bulunması şarttır.

KEP adresi olan firmaların KEP adreslerini yetki belgesi aldıkları birime bildirmeleri, KEP adresi olmayan firmaların ise KEP adresi temin edip daha sonra yetki belgesi aldıkları birime bildirmeleri gerekmektedir.

Üyelerimize, yetki belgesi sahiplerine ve ilgililere önemle duyurulur.

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 74
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 0
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 16608
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 17300