USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TTSO Başkanı Günay, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan ile görüştü


12.10.2019

TTSO Başkanı Günay, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan ile görüştü

 

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, bir dizi ziyaret gerçekleştirmek ve incelemelerde bulunmak üzere ilimize gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ile görüştü.

Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay Bakan Turhan’a, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen TR21 Bölgesi Yük Merkezlerinin Demiryolu Taşıma Sistemine Entegrasyonu Ön Fizibilitesi ve Projenin Özeti Bölgesel, İktisadi ve Sosyal Etki Analizi projesinin sonuç raporlarını takdim etti ve projenin detaylarına dair bilgileri Bakan Turhan’a iletti.

Yük merkezlerini demiryoluna entegre etmeyi hedeflediklerinin altını çizen Başkan Günay, “Çevreci bir ulaşım şekli olan demiryolu taşıma sistemini kullanmayı hedefliyoruz. Projede yük merkezlerinin daha etkin hareket edebilmesi ve maliyetlerin düşürülmesi amaçlanıyor. Hazırladığımız yük merkezlerinin demir yolu taşıma sistemimize entegre edilmesi projesi dahilinde, teknik ve detaylı hazırlanmış olan raporlar ve fizibilite çalışmalarını Ulaştırma ve Altyapı Bakanımıza sunarak, bölgemizin iktisadi ve sosyal hayatına sağlayacağı katkıları ifade ettik ve Bakanımızdan bu projenin hayata geçirilmesini talep ettik. Diğer yandan projenin faydalarına baktığımızda üretim merkezlerin(OSB-ASB)’deki üreticilerimizin ham madde temini ve ürettikleri malların ihracatında zaman ve maliyet ile ilgili dünya ile rekabet etme gücümüz artacaktır.  Bakanımıza ve ilgili yetkililere teşekkür ediyor, projemizin bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

 

TTSO Başkanı Günay, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan ile görüştüTTSO Başkanı Günay, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan ile görüştüTTSO Başkanı Günay, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan ile görüştüTTSO Başkanı Günay, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan ile görüştü
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 3
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2382
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11556
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11804