USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TTSO BAŞKANI GÜNAY, 2017 ORGAN SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI


08.09.2017

TTSO BAŞKANI GÜNAY, 2017 ORGAN SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, 1 Ekim 2017 tarihinde yapılacak olan Tekirdağ TSO Organ Seçimleri ile ilgili basın açıklaması yaptı. Tekirdağ TSO Konferans Salonu’nda yapılan basın açıklamasına yoğun ilgi vardı. Başkan Günay’ın basın açıklaması şu şekildedir:

“Sayın Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Odamızın değerli üyeleri, basınımızın kıymetli mensupları,

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Organ seçimleri ile ilgili basın açıklaması toplantımıza hoş geldiniz. Sizleri şahsım ve Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası adına saygıyla selamlıyorum. Konuşmamın hemen başında bu salonu hınca hınç dolduran siz değerli dostlarıma, böylesine anlamlı bir günde bizleri yalnız bırakmadığınız ve heyecanımıza ortak olduğunuz için teşekkür ediyorum.

5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu’na göre odaların organ seçimlerinin 2017 yılının Ekim ayında başlayıp Kasım ayında bitirilmesi gerekmektedir. Seçimlere az bir süre kala Türkiye’de ve ilimizde demokrasi şöleni yaşayacak olmamızın heyecanını sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Değerli katılımcılar, Yasa gereği Oda/Borsa Organ seçimlerinin Yargı gözetiminde yapılması zorunludur. Anılan Kanun ve Yönetmelik hükümlerine göre; Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nın Organ Seçimlerinin (Meslek Komitesi ve Meclis Üyeleri) 1 Ekim 2017 tarihinde Pazar günü yapılmasına karar verilmiş ve Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına müracaat edilmiştir. 1 Ekim 2017 tarihinde demokrasi bayramını hep birlikte yaşayacağız!

Değerli Basın Mensupları, Tekirdağ’da çeşitli kurum ve derneklerde yöneticilik görevlerinde bulundum. 6 yıldır yürütmekte olduğum Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine gelmezden önce 3 dönem Oda organlarında Yönetim Kurulu Sayman üye ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum. Yaptığım görevlerde yeteri kadar tecrübe edindiğimi ve Tekirdağ’a bu süreçten sonra daha iyi hizmet vereceğimi düşünüyorum. 2013 seçimlerinden sonra TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun teveccühleri ile de TOBB Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildim ve bu görevi halen devam ettirmekteyim.

Kıymetli Konuklar, Odaların temel kuruluş amacı önce üyelerinin hak ve menfaatlerini korumak, her konuda gelişmelerine yardımcı olmaktır. Bunun yanında bir sivil toplum örgütü olan odamız, ilimizin ve bölgemizin her alanda gelişmesine katkı sağlamakta, diğer kurum ve kuruluşlarla eşgüdüm halinde bölgesel gelişime destek olmaktadır.

Büyükşehir statüsüne kavuşmuş bir şehrin Ticaret ve Sanayi Odası olarak, bizlere de büyük düşünmek, dünya ile entegre olmak ve sürdürülebilir bir başarı hikayesi yazmak kalıyor. İşte bu salonda bulunan ve desteğini bizlerden esirgemeyen siz değerli dostlarımızla bu hikâyeyi yazacağımıza dair inancım tamdır. Sizlere canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.

Değerli Konuklar, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası, misyon ve vizyonunda belirtilen ilkeler doğrultusunda Tekirdağ’ın gelişimi için var gücüyle gayret sarf etmeye devam ediyor. İlimize ve bölgemize, insanımıza hizmet sağlamak yolunda en büyük motivasyon kaynağımız, itici gücümüz üyelerimizin ilgi ve desteği oluyor. Görev süremiz esnasında sizlerden aldığımız güç ile

Yürüttüğümüz çalışmalarımızdan bahsetmek istiyorum.

•          TOBB Tekirdağ 24 Derslikli Anadolu Ticaret ve Meslek Lisesi

•          Tekirdağ Organize Sanayi Bölgesi (TORSAB)

•          Muratlı Organize Sanayi Bölgesi

•          Tekirdağ Fuar ve Kongre Merkezi

•          NKÜ Teknoloji Geliştirme Merkezi (Teknopark) Hizmet Binası

•          Tekirdağ TSO Kobiler Kampüsü

•          Tekirdağ İli Lojistik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi

•          Dış Ticaret İstihbarat Merkezi

•          TR21 Trakya Bölgesi Yükleme Merkezlerinin Demiryolu Taşıma Sistemine Entegrasyonu Projesi ve Projenin Bölgesel İktisadi ve Sosyal Etki Analizi ve Limanlar Bağlantısı

•          TOBB Nefes Kredisi

•          Tekirdağ Köftesi ve Peynir Helvası Coğrafi İşaret Hakkı

•          TOBB Elektronik Entegrasyon Sistemi

•          Odamız Akreditasyon Sistemi ile üyelerine 5 yıldızlı hizmet veriyor.

•          Tekirdağ TSO üyelerine online eğitim veriyor.

Değerli Dostlar, Oda olarak, üyeleri ile güçlü iletişim kurabilen, bu iletişimi güçlü bağlara dönüştüren bir anlayış ile farkındalık yaratarak, bu durumu sürdürülebilir kılmak istiyoruz. Odamızı bölgemizin en itibarlı kurumu haline getirmek için mücadele edecek ve şehrimizi hak ettiği noktaya getireceğiz!

Heyecanlıyız, gururluyuz, umutluyuz!  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nın organlarında görev alan çalışma arkadaşlarımın desteği ile güçlü, yenilikçi, girişimci, genç ve dinamik yönetim anlayışı ile yeniden Yönetim Kurulu Başkanlığına aday olduğumu ifade etmek istiyorum. 1 Ekim 2017 Pazar günü yapılacak Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinin camiamıza, odamız üyelerine ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Son olarak sözlerime son vermeden önce bir müjdeyi de sizlerle, böylesine anlamlı bir atmosfere sahiplik eden bu salonda paylaşmak istiyorum. Değerli katılımcılar, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu Pazartesi günü saat 11.30 da, Tekirdağ Ramada Otel’de Tekirdağ TSO ve kardeş kurumumuz Tekirdağ Ticaret Borsası ile ortaklaşa gerçekleştireceğimiz Tekirdağ’ın Yıldızları Ödül Törenimize teşrif edeceklerdir ve tören esnasında canlı bağlantı ile de TOBB Tekirdağ Meslek ve Ticaret Anadolu Lisesi’nin temel atma törenini gerçekleştireceklerdir. Ben şimdiden sizleri Pazartesi günü saat 11.30 da Tekirdağ Ramada Otel’de gerçekleşecek törenimize davet ediyorum. Ve son olarak, çıtayı daima daha yükseğe taşıyarak, daha büyük hizmet ve başarılarda da birlikte olmak dileğiyle, “Tekirdağ Birlikte!” sloganımızla sözlerime son veriyor, hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.”

 

 

 

 

TTSO BAŞKANI GÜNAY, 2017 ORGAN SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTITTSO BAŞKANI GÜNAY, 2017 ORGAN SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTITTSO BAŞKANI GÜNAY, 2017 ORGAN SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTITTSO BAŞKANI GÜNAY, 2017 ORGAN SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTITTSO BAŞKANI GÜNAY, 2017 ORGAN SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTITTSO BAŞKANI GÜNAY, 2017 ORGAN SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTITTSO BAŞKANI GÜNAY, 2017 ORGAN SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTITTSO BAŞKANI GÜNAY, 2017 ORGAN SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTITTSO BAŞKANI GÜNAY, 2017 ORGAN SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTITTSO BAŞKANI GÜNAY, 2017 ORGAN SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTITTSO BAŞKANI GÜNAY, 2017 ORGAN SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTITTSO BAŞKANI GÜNAY, 2017 ORGAN SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTITTSO BAŞKANI GÜNAY, 2017 ORGAN SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 59
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2786
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11534
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11782