USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TTSO BAŞKANI CENGİZ GÜNAY TÜRK TASARIM DANIŞMA KONSEYİ TOPLANTISINA KATILDI


22.12.2017

TTSO BAŞKANI CENGİZ GÜNAY

TÜRK TASARIM DANIŞMA KONSEYİ TOPLANTISINA KATILDI

 

Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda düzenlenen Türk Tasarım Danışma Konseyinin 17. toplantısına katıldı.​

Toplantıda konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, işletmelerin tasarımla ilgili her türlü bilgi, veri, araştırma ve danışmanlık ihtiyaçlarını karşılayacak yapı ve merkezlerin yer alacağı Tasarım Vadisi kurmayı hedeflediklerini belirterek,  "Tasarım Vadisi bünyesinde kurulacak tasarım stüdyoları, Ulusal Tasarım Araştırma Merkezi, Tasarım Kütüphanesi gibi yapılar aracılığıyla tasarımcı ve sanayicilerin etkileşim içinde faaliyet göstermelerini amaçlıyoruz" dedi.

Türk Tasarım Danışma Konseyinin, 2009 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla kurulduğunu hatırlatan Özlü, konseyin tasarım farkındalığının artmasına önemli katkılar yaptığını söyledi.

Özlü, tasarım merkezi sayısının 138'e ulaştığını belirterek, merkezlerin Türkiye'nin tasarım üretme ve kullanma kapasitesini geliştirme sürecinde çok önemli katkılar sağlayacağına inandığını vurguladı.

TTSO BAŞKANI CENGİZ GÜNAY  TÜRK TASARIM DANIŞMA KONSEYİ TOPLANTISINA KATILDITTSO BAŞKANI CENGİZ GÜNAY  TÜRK TASARIM DANIŞMA KONSEYİ TOPLANTISINA KATILDITTSO BAŞKANI CENGİZ GÜNAY  TÜRK TASARIM DANIŞMA KONSEYİ TOPLANTISINA KATILDI
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 0
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2379
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11553
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11801