USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TRAKYA YATIRIM ORTAMI TANITIM GÜNLERİ


18.09.2015

TRAKYA YATIRIM ORTAMI TANITIM GÜNLERİ

 

Trakya Bölgesinin iş ve yatırım imkânlarının ilgili kuruluşlarla işbirliği halinde ulusal ve uluslararası düzeyde etkin tanıtımının yapılması amacıyla Trakya Kalkınma Ajansı organizasyonu ve İstanbul Sanayi Odası işbirliğinde gerçekleşen Trakya Yatırım Ortamı Tanıtım Günleri İstanbul’da gerçekleşti. Gerçekleşen toplantıya Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Tekirdağ TSO Meclis Başkanı Mustafa Özden, Tekirdağ TSO Başkan Yardımcısı Galip Öge, Yönetim Kurulu Üyeleri Göksel Karaevli, Kemal Küçük, Meclis Üyesi Mestan Özcan, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Edirne ile Kırklareli Oda Başkanları ve çok sayıda yetkili katıldı.

 

Açılış Konuşmasını gerçekleştiren İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ‘’Günümüz dünyası giderek hızla değişiyor, az olsun benim olsun kavramı ne yazık ki artık üreten kesim için kabul edilemez bir kavram oldu. Üretmek Sanayiciler için ulvi bir sorumluluktur. Bugün burada gerçekleşen Trakya Yatırım Ortamı Tanıtım Günü etkinliği gibi etkin ve verimli toplantıları destekleyerek Trakya Bölgesinde önemli çalışmalar gerçekleştiren Trakya Kalkınma Ajansının faaliyetlerini izliyoruz ve takdir ediyoruz’’ diyerek toplantının iyi geçmesi hakkında temennilerde bulundu.

Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, ‘”Trakya Bölgesi, Türkiye’de yatırım  olanaklarının hızla arttığı ve avantajlı bölge haline geldiği bir alan olarak artık tanımlanıyor. Bölgemizin, Yoğun Sanayi, tarım alanları, kısmen turizm ve çeşitli sektörleri içinde barındırması yatırım olanaklarının çeşitlenmesi ve artmasına neden olmaktadır.  Kalkınma Ajanslarının belki de en iyi yanı bu özellikleri ön plana çıkarıcı çalışmalar içinde bulunmalarıdır. İstanbul Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleşen toplantımızın yeni yatırımlar getirmesini temenni ediyorum’’ dedi.

 

Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay,

“Sayın Valim, İstanbul Sanayi Odası Başkanım, Edirne ve Kırklareli Oda Başkanlarım, İstanbul Sanayi Odasının Üyeleri ve Değerli katılımcılar; sizlere Tekirdağ’ı 4 ana başlıkta tanıtmak istiyorum. Bunlar sırasıyla, tarım, sanayi, hizmet ve lojistik olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizin batıya açılan kapısı konumunda bulunan Tekirdağ, tüm istatistiki verilerde ilk on il içerisinde yer almaktadır. Tekirdağ’da yer alan 13 Organize Sanayi Bölgesi ve 1 Avrupa Serbest Bölgesinde yaklaşık 1500 ulusal ve uluslararası firmamız faaliyet göstermektedir. OSB’lerde yer alan firmalarımızda yaklaşık 125 bin kişi istihdam edilmiş durumdadır. Ülkemizin en büyük ve Avrupa’nın sayılı limanları arasında  yer alan Asyaport’un açılmasıyla ilimizin önemi gün be gün önem kazanmaktadır. Ayrıca Tekirdağ Limanı ile Yat Limanımızda yakın zamanda özelleştirilecektir. Uluslararası karayolu bağlantıları, deniz ve hava yolu ulaşımı ile ilimiz yatırımcının dikkatini çekmektedir. Diğer yandan Tekirdağ’da en çok yetiştirilen ürünler arasında ayçiçeği, buğday ve diğer tarım ürünleri yer almaktadır. Dolayısıyla tarımsal gıda sanayi gelişmiştir. Hayvancılıkta ise hastalıklardan ari bir bölge olarak Tekirdağ karşımıza çıkmaktadır. İlimizde çok sayıda süt ve süt ürünleri işleme tesisleri bulunmaktadır.  İstanbul’a ve Avrupa’ya yakın kent olmamız ile birlikte lojistik anlamda bütün enstrümanlara sahip olan bir kentiz. Kent merkezimizde ticareti hacimsel olarak geliştirmek istiyor, yerli ve yabancı yatırımcıları Tekirdağ’a davet ediyoruz. Artık ülkelerin değil şehirlerin yarıştığı bu dönemde Tekirdağ olarak hem ülkemiz, hem global dünyada şehir olarak tüm imkan ve dinamiklerimizi çevresel etki kriterlerine göre kullanarak biz bu yarışta yerimizi almak istiyoruz. Sözlerime son verirken İstanbul Sanayi Odası Başkanımıza ev sahipliğinden dolayı teşekkür eder, idrak edeceğimiz kurban bayramınızı da şimdiden kutluyor, sizleri şehrimize davet etmekten onur ve mutluluk duyuyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

TRAKYA YATIRIM ORTAMI TANITIM GÜNLERİTRAKYA YATIRIM ORTAMI TANITIM GÜNLERİTRAKYA YATIRIM ORTAMI TANITIM GÜNLERİ
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 18
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2723
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11471
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11719