USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı


29.11.2018

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Kırklareli/Lüleburgaz’da toplandı. Lüleburgaz’da bir otelde yapılan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen ‘Milli Teknoloji,  Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Geleceği: Sorunlar ve Çözüm Önerileri’ toplantısına Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, TİM Başkanı İsmail Gülle, Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Kırklareli TSO Başkanı Soner Ilık, Edirne TSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Saffet Üresin, Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, Trakya’nın ticaret ve sanayi odaları temsilcileri, ticaret borsası yetkilileri, organize sanayi bölgelerinin yetkilileri ile iş insanları, sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım şunları söyledi: “Hepinizi en içten dileklerimle selamlıyor; “Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Geleceği: Sorunlar ve Çözüm Önerileri” gündemiyle toplanan Ajansımız Yönetim Kurulu Toplantısı’na hoş geldiniz diyorum. Ülkemizin ve Trakya’nın sorunlarının ele alınacağı bu toplantıda sizlerin değerli katkılarını bekliyoruz. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca belirlenen 11 başlığı birazdan teker teker tartışacağız ve çözüm önerileri sunacağız. Üretimin içinde olan sizlerden sorunlarınızı bütün açıklığıyla dile getirmenizi bekliyorum. Bu çalışmanın hayırlara vesile olması dileklerimle teşekkür ediyorum.” 

Vali Yıldırım’ın açılış konuşmasının ardından Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Trakya’nın son yıllardaki ekonomik gelişim süreci hakkında kısa bir bilgi verdi. Daha sonra Trakya’nın sosyo-ekonomik göstergeleri, illerde öne çıkan kamu ve özel sektör yatırımları gibi başlıkları içeren detaylı bir sunum yapıldı. Toplantıda Trakya Kalkınma Ajansı yetkilileri tarafından yapılan “Sanayicimizin Geleceği, Sorunlar ve Çözüm Önerileri” adlı sunumun ardından, Finansmana Erişim (İşletme ve Yatırım Sermayesi), Beşeri Sermaye, Kurumsal Yapılanma, Fiziki Altyapı,  Ulusal ve Uluslararası Pazara Erişim ve Tutunma, Üretim Maliyetleri, Devlet Destekleri, Kalite ve Markalaşma,  Profesyonel Danışmanlık Gereksinimi, Mevzuata Dair Sorunlar, Ekonomik Belirsizlik gibi gündem maddelerinin değerlendirilmesi, çözüm önerilerinin sunulması ve değerlendirilmesi konularının yer aldığı sunum gerçekleştirildi. Toplantı katılımcıların konuyla ilgili çözüm önerilerinin alınarak değerlendirilmesiyle sona erdi. Etkinlikte görüşülen sorunlar ve çözüm önerileri, bir rapor halinde Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na sunulacak.

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı YapıldıTrakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı YapıldıTrakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı YapıldıTrakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 15
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2639
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11387
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11635