USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TOBB YÖNETİMİ’NİN ÇANAKKALE ZİYARETLERİ


06.01.2016

TOBB YÖNETİMİ’NİN ÇANAKKALE ZİYARETLERİ

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Çanakkale Valisi Hamza Erkal'ı ziyaret etti. Hisarcıklıoğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, hayırlı iki iş için Çanakkale'ye geldiklerini söyledi.​ TOBB Sosyal Bilimler Lisesinin temelini atacaklarını, daha sonra Çanakkale'de yüksek vergi ödeyenlere plaket vereceklerini belirten Hisarcıklıoğlu, "Çanakkale bizim tarihimizin başlangıcı. O açıdan burada olmak her zaman için bize manevi hem huzur veriyor hem motive ediyor. Aynı zamanda Çanakkalemiz gerek sanayi gerek tarım gerek turizm açısından müthiş potansiyeli olan bir şehrimiz. Bu açıdan burada olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz" diye konuştu.

 

Gerçekleşen ziyaretlere TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Yorgancılar, TOBB Sayman Üyesi Faik Yavuz,  Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Başkanı Bülend Engin ve Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen ve çevre İl ve İlçelerinden gelen Oda/Borsa Başkanları ile Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri katıldılar.

 

Çanakkale TOBB Sosyal Bilimler Lisesi Temel Atma Töreni, Çanakkale’nin Yıldızları Ödül Töreni ve ÇTSO Osmanlı Belgelerine Çanakkale Deniz Ticareti Kitabı Lansmanı ortak toplantısında konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu birlik ve beraberlik mesajı verirken, “Hepimiz aynı noktaya atış yapacağız. Hepimiz aynı noktaya atış yaparsak hedefi vurabiliriz” diye konuştu.​ TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, konuşmasında Çanakkale’ye 11’inci kez geldiğini ifade ederken, “Çanakkale’yi en iyi anlatan isim ‘manevi başkent’ olmuş. Maneviyat olmadan işin ruhu olmaz. Ben her Çanakkale’ye gelişimde aynı heyecanı duyuyorum. Burada hepimizden bir parça var. Düşman ortaya çıktığında doğusu batısı kuzeyi güneyi nasıl kenetleniyor. Bunun en güzel göstergesi Çanakkale” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Çanakkale’nin Yıldızları Töreni’ne geçilerek hediyeleri takdim edildi. Takdimlerin ardından Çanakkale TOBB Sosyal Bilimler Lisesi temel atma töreni düzenlendi. 
 

Törenin ardından TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu tarım ve tarıma dayalı sektör kuruluşlarını çatısı altında toplayan Çanakkale Ticaret Borsası’nda 25. Kuruluş yıldönümü programına katılarak borsanın meclis üyeleriyle bir araya geldi.​  TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada Çanakkale Ticaret Borsası’nın geçmişten bu tarafa üyelerine dört dörtlük bir hizmet verdiğini ifade etti. Birlik ve beraberlik mesajı veren Hisarcıklıoğlu, “Meclisimiz ışık tutacak, yönetim de koşacak” ifadesini kullandı.  Hisarcıklıoğlu, gıda tarım ve hayvancılığın olmazsa olmaz niteliğinde bir sektör olduğunun altını çizerken, “En doğru işin içindesiniz. İşinizi markalaştırıp büyüteceksiniz” diye konuştu.

TOBB YÖNETİMİ’NİN ÇANAKKALE ZİYARETLERİTOBB YÖNETİMİ’NİN ÇANAKKALE ZİYARETLERİTOBB YÖNETİMİ’NİN ÇANAKKALE ZİYARETLERİTOBB YÖNETİMİ’NİN ÇANAKKALE ZİYARETLERİTOBB YÖNETİMİ’NİN ÇANAKKALE ZİYARETLERİ
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 1
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 0
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7651
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7854