USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TOBB TÜRKİYE KOZMETİK VE TEMİZLİK ÜRÜNLERİ SANAYİ MECLİSİ TOPLANTISI, GERÇEKLEŞTİRİLDİ


09.09.2016

TOBB TÜRKİYE KOZMETİK VE TEMİZLİK ÜRÜNLERİ SANAYİ MECLİSİ TOPLANTISI, GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TOBB Türkiye Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayi Meclisi toplantısı önemli gündem maddeleriyle, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda kozmetik ve temizlik ürünleri sektöründe yaşanan güncel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

Toplantıya katılan Cengiz Günay, TOBB Yönetim Kurulu olarak, sektör meclislerinde görüşülen konular ile yakından ilgilendiklerini, burada geliştirilen çözüm önerilerini takip ettiklerini belirterek, sektörün güncel konularını dinlemek ve takip etmek üzere toplantıya katıldığını bildirdi.

Toplantı, sektör temsilcileri tarafından, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı mevzuat uyumlaştırmaları ve güncel planları, denetim uygulamaları, ihracat sertifikaları, 2023 yılı sektörel hedefler, Ürün Takip Sistemi ve Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası konuları görüşüldü.

Ayrıca sektör raporu hazırlanmasına yönelik karar alındı.

Meclis Başkanı Ahmet Pura, meclis olarak sorun ve çözüm önerilerini sürekli güncel tuttuklarını bildirdi.

İhracat sertifikaları konusunda, ilgili makamlar ile iletişime geçmeye çalıştıklarını ancak bir sonuç alamadıklarını, Türkiye’de piyasaya sunulmayacak ancak ihraç edilecek kozmetik ürünlere ilişkin Serbest Satış Sertifikası alamadıklarını, bu konunun da sektörün ihracatı önünde büyük bir engel teşkil ettiğini belirtti.

Pura, Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası çalışmalarına başladıklarını, önerilerin değerlendirileceğini vurguladı.

TOBB TÜRKİYE KOZMETİK VE TEMİZLİK ÜRÜNLERİ SANAYİ MECLİSİ TOPLANTISI, GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 6
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 0
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7334
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7537