USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TOBB Trakya Bölge Toplantısı


18.11.2018

TOBB Trakya Bölge Toplantısı

TOBB Başkanı M. Rİfat Hisarcıklıoğlu Trakya Bölge İstişare Toplantısı’nda yaptığı konuşmada “Burada liman var, havayolu var, demiryolu var, otoyol var. Trakya aynı zamanda Avrupa’ya açılan kapı ve 500 milyonluk zengin bir nüfusun hemen yanı başında” diyerek bölgenin önündeki fırsatlara vurgu yaptı.​

TOBB Trakya Bölge İstişare Toplantısı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, TİM Başkanı İsmail Gülle, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tamer Kıran, Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Öztürk Oran ile çevre il ve ilçelerden oda ve borsa başkanları, meclis üyelerinin katılımıyla Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu konuşmasına, vefat eden Edirne Milletvekili Erdin Bircan için taziyelerini sunarak başladı. Edirnelilerin fahri hemşehrisi olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu şunları söyledi: “Ben de Edirneli olmaktan gurur duyuyorum. Bugün, aramızda bulunarak, bizleri şereflendiren, TESK Başkanı Sayın Bendevi Palandöken ve TİM Başkanı Sayın İsmail Gülle Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Göreve yeni başlayan Sayın Valimize başarılar diliyorum. Trakya Bölgesi istişare toplantımızı, camiamızın Bakanı, Sayın Ruhsar Pekcan başkanlığında yapıyoruz. Bakanımız sağolsun, Pazar günü olmasına rağmen Edirne’ye geldi bölge toplantısı yapmamızı sağladı. Biliyorsunuz, Sayın Cumhurbaşkanımız, doğru bir vizyonla, iç ticaret, dış ticaret ve gümrükleri tek bakanlıkta topladı. Bu önemi görevi de, camiamızdan bir isme verdi. Sayın Bakanımızın, iş dünyasından gelen, yatırımı ve ticareti gayet bilen, başarılı bir iş kadını olması da, ülkemiz için büyük avantaj. Bizimle aynı hissiyatı paylaşan, derdimize-sıkıntımıza sahip çıkan, bir Bakanımızın olması ve bugün de kendisini aramızda görmek, bizlere büyük moral veriyor. Böylesinde önemli bir görevi üstlenen, Ruhsar Pekcan Bakanımızla iftihar ediyoruz.”

Trakya’nın, bereketli topraklarıyla tarımın ve hayvancılığın merkezi olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu, Tekirdağ’ın sanayisiyle, Edirne’nin tarih ve kültürüyle, Kırklareli ve Çanakkale’nin doğal güzellikleriyle çok önemli değerlere sahip olduğunu dile getirdi. Trakya’nın üretici, tüccar ve sanayicisinin sıkıntılarını dinlemek ve çözüm önerilerini konuşmak üzere bir araya geldiklerini belirten Hisarcıklıoğlu, son dönemde buradaki Oda ve Borsaların talebiyle gündeme getirdikleri pek çok konunun hayata geçtiğini hatırlattı. TOBB Başkanı şöyle konuştu: “Kısa Çalışma Ödeneğini aktif hale getiren düzenleme yapıldı. Teknik iflas konusunda yaşanan sorun giderildi. Otomotiv, Mobilya, Konut ve Beyaz Eşyadaki vergiler indirildi. Lisanslı Depoculuğa verilen destekler artırıldı. Tüm bunların Hükümetimiz nezdinde kabul görmesinde, Bakanımız Sayın Pekcan’ın büyük desteği ve emeği oldu. Kendisine hepimiz adına teşekkür ediyorum.” Tüm Oda ve Borsaların, Trakya’yı geleceğe taşımak için bütün güçleriyle çalıştıklarına vurgu yapan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Gösterdikleri bu vizyon için kendilerini tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Hep birlikte el ele verdiğimizde, hem bölgemizi hem de ülkemizi çok daha ileriye taşıyacağız” dedi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile birlikte Edirne programı kapsamında, Edirne Valisi Ekrem Canalp’i, Kapıkule Gümrük Kapısı ve TIR Parkı’nı, TOBB Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Kırsalın Doğal Köy Pazarı’nı ve Edirne Ticaret Borsası’nı ziyaret ederek incelemelerde bulundular ve yetkililerden bilgi aldılar.

 

TOBB Trakya Bölge ToplantısıTOBB Trakya Bölge ToplantısıTOBB Trakya Bölge ToplantısıTOBB Trakya Bölge ToplantısıTOBB Trakya Bölge ToplantısıTOBB Trakya Bölge Toplantısı
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 35
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 0
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7363
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7566