USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDE AÇILIŞ VE TEMEL ATMA TÖRENLERİNE KATILDI


01.03.2015

TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDE AÇILIŞ VE

TEMEL ATMA TÖRENLERİNE KATILDI

 

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Edirne programı kapsamında Trakya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Açılışı ve TOBB İlahiyat Fakültesi Temel Atma Töreni’ne katıldı. Hisarcıklıoğlu, "Her yatırımın riski vardır, bazen kar edersiniz bazen zarar edersiniz ama insana yatırım yapan zarar etmez" diye konuştu.​ Gerçekleşen törene Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Edirne ve Çevre İl ve İlçelerden Oda-Borsa Başkanları ile çok sayıda yetkili katıldı.

TOBB olarak Edirne'ye katkılar sunmaya devam ettiklerini söyleyen Hisarcıklıoğlu, en kıymetli yatırımın insana olan yatırım olduğunun altını çizdi. Hisarcıklıoğlu, "Her yatırımın riski vardır, bazen kar edersiniz bazen zarar edersiniz ama insana yatırım yapan zarar etmez. Kazanırken ülke kazanır, kent kazanır, kişiler kazanır. Ülkemizin dünya klasmanında yerini belirleyen husus, vatandaşlarının nasıl yetiştirildiğidir. Bugün en büyük sermaye, altın, doğalgaz, petrol değil, eğitimli insanlardır. TOBB olarak bu yaklaşımla hareket ediyoruz. İllerimizin ihtiyacı olan farklı alanlarda eğitim yatırımı yapıyoruz. Biz gençlerimizin sadece teknik kapasitesini, bilgi kapasitesini artırarak yetinemeyiz. Neslimizi bir yandan teknik donanımla yetiştirirken, tarih kültür ve manevi değerlere sahip bir nesil yetiştirmek zorundayız" diye konuştu.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise konuşmasında, "İlahiyat fakültelerine ve dini eğitimlere ülke gençlerinin ihtiyacı var. Şayet medeniyeti güçlü hale getirebileceksek, insanımızı sağlıklı bir birey olarak yetiştireceksek ruh ve fiziki sağlığı merkeze almalıyız" dedi. Müezzinoğlu, Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, ülkelerin medeniyeti ilim, irfan, hak ve adalet ayağı üzerine oturtabildiğinde başarılı olacağını söyledi.

Müezzinoğlu, ilahiyat fakültesinin sadece Edirne'ye değil, Balkanlara hizmet edeceğini belirterek, fakültenin yapımına katkı sunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'na "Kaç günde bitecek" diye sordu. Hisarcıklıoğlu'nun "1,5 yılda anahtar teslimi yaparız" sözleri üzerine Müezzinoğlu, fakülte binasının gelecek sene şubat ayında bitirilmesini istedi.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin de ülkelerin kalkınmasının maddi güce maneviyatın eklenmesiyle olacağını söyledi. Rektör Prof. Dr. Yener Yörük ise geleceğe aydınlık bakan ilahiyatçılar yetiştirecek fakülteye katkılarından dolayı Bakan Müezzinoğlu'na ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'na teşekkür etti.

Konuşmaların ardından temele harç bırakan Müezzinoğlu ve beraberindekiler, üniversitenin Ağız ve Diş Bakım Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi.

TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDE AÇILIŞ VE TEMEL ATMA TÖRENLERİNE KATILDITOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDE AÇILIŞ VE TEMEL ATMA TÖRENLERİNE KATILDITOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDE AÇILIŞ VE TEMEL ATMA TÖRENLERİNE KATILDITOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDE AÇILIŞ VE TEMEL ATMA TÖRENLERİNE KATILDITOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDE AÇILIŞ VE TEMEL ATMA TÖRENLERİNE KATILDITOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDE AÇILIŞ VE TEMEL ATMA TÖRENLERİNE KATILDITOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDE AÇILIŞ VE TEMEL ATMA TÖRENLERİNE KATILDITOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDE AÇILIŞ VE TEMEL ATMA TÖRENLERİNE KATILDITOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDE AÇILIŞ VE TEMEL ATMA TÖRENLERİNE KATILDITOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDE AÇILIŞ VE TEMEL ATMA TÖRENLERİNE KATILDITOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDE AÇILIŞ VE TEMEL ATMA TÖRENLERİNE KATILDITOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDE AÇILIŞ VE TEMEL ATMA TÖRENLERİNE KATILDI
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 30
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 1637
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7151
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7439