USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU KIRKLARELİ’NDE AÇILIŞ VE ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI


13.09.2017

TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU KIRKLARELİ’NDE

 AÇILIŞ VE ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI

Kırklareli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesisleri’nin açılış törenine katılan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’de borsaların dünyaya örnek hale geldiğini söyledi.​

Hisarcıklıoğlu açılış sırasında yaptığı konuşmada Kırklareli’ne hayırlı işler için geldiklerini duyurdu. Kırklareli’nin Trakya’nın göz bebeği olduğunu ifade eden TOBB Başkanı, “Kırklareli’nde ve Trakya’da tarım ve hayvancılık çok önemli. Bu bölge tarım ve hayvansal üretimin ve buna bağlı sanayinin önemli bir merkezi. O yüzden bölgede tarım ve hayvancılığı daha geliştirecek altyapı yatırımlarına ihtiyaç duyuyoruz. İşte Kırklareli’nde hayvancılık daha da gelişsin diye canlı hayvan borsasını hayata geçiren Kırklareli Ticaret Borsamı tebrik ediyorum. Başta Turhan kardeşim olmak üzere, yönetimini, meclisini ve tüm çalışanlarını kutluyorum” dedi. Kırklareli’nde gerçekleşen törene Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Trakya Oda/Borsa Başkanları ve Yöneticileri, STK Temsilcileri ile çok sayıda iş adamı katıldı.

Canlı Hayvan Borsası sayesinde alıcı ve satıcıların artık borsada buluşacağını bildiren Hisarcıklıoğlu, canlı hayvan ve et fiyatlarının artık bu hayvan borsasında oluşacağını dile getirdi. “Böylelikle hayvan üreticilerimiz artık alıcı ve satıcı arasında oluşan güvenli fiyatla mağdur olmayacak” diyen Hisarcıklıoğlu, modern altyapıya sahip tesislerde hizmet almış olacağını kaydetti. Bugün borsaların dünyaya örnek hale geldiğinden söz eden Hisarcıklıoğlu şunları söyledi: “Ülkemizdeki 113 borsada modern borsacılık uygulamaları ile üyelerimize hizmet sunuyoruz. Elektronik satış salonlarımızla, akredite laboratuvarlarımızla, lisanslı depolarımızla, canlı hayvan pazarlarımızla üyemizin hizmetindeyiz. İşte Kırklareli Borsamız da örnek borsalarımızdan biri. Bölgesindeki üreticilere, üyelerine ihtiyaç duydukları hizmeti en iyi şekilde sunuyor. ”dedi.

Ticaret Borsası Canlı Hayvan Satış Tesislerinin açılışı sonrasında, Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezinde gerçekleşen “Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Törenini” ve TOBB Kırklareli Sosyal Bilimler Lisesi’nin açılışı gerçekleştirildi. Gerçekleşen törende yapılan konuşmaların akabinde protokol üyeleri tarafından en çok gelir ve kurumlar vergisi ödeyen müteşebbislere ödülleri takdim edildi. Kırklareli programı sonrasında ise TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Uzunköprü’ye geçerek Uzunköprü TSO ve Uzunköprü TB tarafından müşterek düzenlenen ödül törenine katıldı.

 

 

TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU KIRKLARELİ’NDE   AÇILIŞ VE ÖDÜL TÖRENİNE KATILDITOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU KIRKLARELİ’NDE   AÇILIŞ VE ÖDÜL TÖRENİNE KATILDITOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU KIRKLARELİ’NDE   AÇILIŞ VE ÖDÜL TÖRENİNE KATILDITOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU KIRKLARELİ’NDE   AÇILIŞ VE ÖDÜL TÖRENİNE KATILDITOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU KIRKLARELİ’NDE   AÇILIŞ VE ÖDÜL TÖRENİNE KATILDITOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU KIRKLARELİ’NDE   AÇILIŞ VE ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 8
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 0
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7336
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7539