USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TOBB Akreditasyon Sertifika Ödül Töreni TOBB İkiz Kulelerde Gerçekleştirildi


28.03.2018

TOBB Akreditasyon Sertifika Ödül Töreni TOBB İkiz Kulelerde Gerçekleştirildi

13. Dönem’de akredite olan 18 oda/borsa ve 2 şube ile belge yenileme denetimleri tamamlanan 96 oda/borsaya, akreditasyon sertifikaları TOBB Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle verildi.​ Törene TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Tekirdağ TSO Başkan Yardımcısı Galip Öge, Yönetim Kurulu Üyeleri Cemil Koçaş, Göksel Karaevli, Cihan Çömez, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri, 365 Oda/Borsa Başkanları, Yöneticileri ve Genel Sekreterleri katılım gösterdi.

Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatı kapsamında hayatını kaybeden şehitlere rahmet dileyerek konuşmasına başlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, nefes kredisini Cumartesi günü İzmir'de açıklayacağını ifade ederek, "Pazartesi gününden itibaren, düşük faizli imkanları üyelerimize kullandıracağız" şeklinde konuştu.

15 Nisan'a kadar Türkiye genelindeki oda ve borsa seçimlerinin yüzde 99'nun biteceğini, her dönemin bir başarı hikayesi olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti: "Sizin döneminizdeki başarı hikayenizden biri de bugün verilen akreditasyon çalışmalarıdır. TOBB Başkanı olduğum dönemde odalar ve borsalar birliği camiasında bir kalite ve müşteri odaklı kalite anlayışı yoktu. Biz de dünyadaki en tecrübeli olan İngiltere Odalar Birliği ile görüştük ve buraya gelip bizi eğitti. Eğitimler sayesinde biz de akreditasyon veren bir kurum haline geldik. İlk önce kendimizi disipline ettik. Sonra ülke geneline yaymaya başladık bu eğitimleri. 2002 itibariyle bir tane proje yazabilen odam yoktu benim. Dil bilen oda sayım beşti. Bugün çok şükür oda ve borsalarımız 800 milyar liralık proje yaptı."   

 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de "Odalar ve borsalar sayesinde şirket kuruluşlarının tamamı ticaret sicilleri tarafından gerçekleştirilecek. Odalarımız, borsalarımız güçlü, biz eskisinden çok daha iyi olacağız ve pozitif yansımalarını göreceğiz" dedi.  Tüfenkci, oda başkanlarının, o ilin akil insanları olduklarını ve hayırlı hizmetler yaptıklarını dile getirerek, odaların önemine değindi.

Devlet ile vatandaş arasında mesafe olmaması gerektiğini kaydeden Tüfenkci, "Bizler bu hizmetleri odalarımız, borsalarımız aracılığı ile yapıyoruz. Odalarımız olarak sizler bugüne kadar bu hizmetleri başarıyla yürüttüğünüz. Bu fuarların katılımcıları sizlerin üyeleri, ticaret odalarımız üyelerine faydalı olamayacaksa hangi alanda faydalı olacak" ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından yeni belge alan ve yenileme yapılan oda/borsalara sertifikaları takdim edildi.

Tören sonrasında açıklama yapan Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, “Tekirdağ TSO 10. Dönemde akredite oda oldu. Bu kapsamda üyelerimize yönelik kaliteli hizmet anlayışı ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçtiğimiz Ağustos ayında belgemizin yenilenmesi için gerekli çalışmalar yapılarak denetimden başarı ile geçmemizin akabinde bugün de belgemizi yenileyerek akredite oda hizmetlerimizi tescillendirmiş oluyoruz. Tekirdağ TSO büyük bir aile, ve bizler bu ailenin fertleri olarak üyelerimizle, komitelerimizle, meclis üyelerimizle, personelimizle ve yönetim kurulumuz ile birlikte bu şehre hizmet etmekten, şehrimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Yenilenen akreditasyon sertifikamızın odamıza, üyelerimize ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

TOBB Akreditasyon Sertifika Ödül Töreni TOBB İkiz Kulelerde GerçekleştirildiTOBB Akreditasyon Sertifika Ödül Töreni TOBB İkiz Kulelerde GerçekleştirildiTOBB Akreditasyon Sertifika Ödül Töreni TOBB İkiz Kulelerde Gerçekleştirildi
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 28
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 0
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7356
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7559