USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TOBB’DAN TÜRKMEN VE FİLİSTİNLİ 25 BİN AİLEYE GIDA YARDIMI


07.08.2014

 


TOBB’DAN TÜRKMEN VE FİLİSTİNLİ 25 BİN AİLEYE GIDA YARDIMI

 

TOBB’un Irak’taki Türkmenler ve Gazze’ye göndereceği 25 TIR dolusu gıda malzemesi AFAD’a teslim edildi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yardımların 25 tır içerisinde 25 bin gıda paketi şeklinde 25 bin mağdur aileye ulaştırılacağını belirtirken, büyük acılar yaşayan Türkmen ve Filistin halkının yanında olduklarını söyledi. TOBB’un Irak’ta büyük acılar yaşayan Türkmenler ve İsrail saldırılarına maruz kalan Filistin halkına ulaştırılmak üzere hazırladığı 25 TIR dolusu gıda yardımı Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na (AFAD) teslim edildi. TOBB ETÜ önündeki teslim törenine TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve AFAD Başkanı Fuat Oktay, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay ve TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

 

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu yaptığı konuşmada Irak’ta zulme maruz kalan Türkmenler ve Gazze’de İsrail’in zulmüne uğrayan Filistinlilere destek olmak istediklerinin altını çizerken, “Bizim inancımızda her zaman mazlumun yanında olmak var. Bu anlayışla Türkmen ve Filistinli kardeşlerimize AFAD kanalıyla 25 tır yardım gönderiyoruz. Yardımlar 25 bin gıda paketi şeklinde 25 bin mağdur aileye ulaştırılacak” dedi.

 

Yardım paketlerinde yağ, un, şeker, makarna, zeytin, pirinç gibi temel gıda maddelerinin yer aldığını ifade eden Hisarcıklıoğlu şunları söyledi:  “Bugün maalesef Irak’taki Türkmen kardeşlerimiz büyük bir dram yaşıyor. 1000 yıldır Türkmenlerin yurdu olan bölgede Türk varlığını korumak hepimizin görevidir. Biz burada yaşamakta olan Türkmen kardeşlerimizi kendi kaderleriyle baş başa bırakamayız. Aynı şekilde Gazze’de yaşanan insanlık dramına da sessiz kalamayız. Giden her can bizim yüreğimizi yakıyor. Daha önce de 100 bin Filistinli için değeri 1 milyon lirayı aşan 5 tır dolusu malzemeyi Gazze ve Batı Şeria’ya Kızılay aracılığı ile göndermiştik. Kudüs’teki hastaneye de yardımda bulunmuştuk. Ayrıca, Filistin’de Organize Sanayi Bölgesi kurmak için çalışmalarımız sürüyor. Filistin’de, Cenin’de yaklaşık 10 bin Filistinli kardeşimize istihdam sağlayacak Sanayi Bölgesi kurma çalışmalarımız devam ediyor”

 

 

TOBB’un bir taraftan ülke ekonomisi için çalışırken bir taraftan da sosyal sorumluluk anlayışıyla hareket ettiğini bildiren Hisarcıklıoğlu, 81 ilde okul yapımından, Hacı Bektaş’ta fakülte yapımına ve bütün afet mağdurlarına el uzatmaya kadar ellerinden gelen yardımı yaptıklarını dile getirdi.

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 6
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 1613
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7127
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7415