USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TEKİRDAĞ TSO YÖNETİMİ CHP İL BAŞKANLIĞI'NI ZİYARET ETTİ


21.01.2015

TEKİRDAĞ TSO YÖNETİMİ CHP İL BAŞKANLIĞI'NI ZİYARET ETTİ

 

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Erhan Tanrıöver, Mestan Özcan, Yönetim Kurulu Sayman Üye Taner Karaoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Galip Öge, Cihan Çömez, Göksel Karaevli, Cemil Koçaş ve Genel Sekreter İrfan Ekici, Tekirdağ Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Şeref Çetin’i ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Murat Uysal ve CHP İl Başkanlığı yetkilileri katılım gösterdiler.

Tekirdağ CHP İl Başkanlığına atanması sebebiyle, İl Başkanı Çetin’e nezaket ziyareti gerçekleştirdiklerini belirten Tekirdağ TSO Başkanı Günay, yeni görevlerinin hayırlı olması temennisinde bulundu. Başkan Günay, “Tekirdağ TSO 1925 yılında kurulmuş bölgenin ticari ve sosyal gelişimi ile ilgili aktif rol oynayan bir kurumdur. 13 Meslek grubumuzda 140 farklı iş kolunda, 6000 civarında hizmet, üretim ve ticaret yapan kayıtlı üyelerimiz bulunuyor. İstanbul’a ve Avrupa’ya yakın kent olmamız ile birlikte lojistik anlamda bütün enstrümanlara sahip olan bir kentiz. Deniz, hava, tren ve kara yollarımız ön planda ve özel bir lokasyona sahibiz. 2023 vizyonu içerisinde 81 il arasında en önemli kentlerden biri Tekirdağ’dır. Esas hedefimiz şehrin altyapı ve ulaşım enstrümanlarını üreticilerimizle buluşturup dünya ile rekabette avantajlı olmayı hedefliyor, kent merkezinde ticareti hacimsel olarak geliştirmek ve büyütmek için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Günümüzde ülkelerin değil, şehirlerin yarıştığını vurgulayan Başkan Günay, sözlerine şöyle devam etti, “Tekirdağ önemli bir süreçten geçiyor. Tekirdağ’ımızın en önemli gündem maddesi olan Tekirdağ Organize Sanayi Bölgesi (TORSAB), şehrimize fayda sağlayacak proje olduğuna inandığımız için projenin içinde yer aldık. Temel amacımız, Türkiye’nin en iyi Organize Sanayi Bölgesini oluşturmak. Bununla ilgili Türk Tasarım Vakfı OSB ile ilgili tasarım çalışmalarını yapıyor. Yeşil çevreci bir OSB olacak. Peyzaj düzenlemesi olacak ve ferah bir alan olacak. Bu proje şehrimizin ticari hayatını değiştirecek, şehrimizdeki bütün ticaret erbabımıza fayda sağlayacak ve şehrimizde yaşayan vatandaşlarımıza ekonomik ve sosyal yönden daha da refah sağlayacak. Zenginliğin olduğu yerde huzur olur mutluluk olur, kavga dövüş olmaz insanlar huzur içinde yaşar. Organize Sanayi Bölgelerine firmaların yatırım yapmalarını sağlayan birkaç kriter vardır. Bunlar, Ulaşım, alt yapı, hammaddelere yakınlık, satış ağları, iş gücü olarak sayabiliriz. İşte TORSAB bütün bu kriterleri içinde barındıran önemli bir lokasyon olarak karşımıza çıkıyor” diyerek konunun önemine dikkat çekti ve CHP İl Başkanlığından destek istiyoruz dedi.

Tekirdağ TSO Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren, CHP Tekirdağ İl Başkanı Şeref Çetin gerçekleşen ziyaret için teşekkür etti. İl Başkanı Çetin, Tekirdağ Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili olarak, OSB ye karşı olmadıklarını, kurulması gerekiyorsa kurulacağını sözlerine ekledi. Başkan Çetin ayrıca OSB ile ilgili olarak “ Valilik, Büyükşehir Belediyesi, Süleymanpaşa Belediyesi, Meslek Odaları ve Siyasi Parti Temsilcilerinden oluşturulacak komisyonla, birlik ve beraberlik halinde hareket edilmelidir. Bizler CHP İl Başkanlığı olarak, Ticaret ve Sanayi Odası’nın projelerine destek vermeye hazır olduğumuzu söylüyor, siz bir adım atın, biz gerisini getireceğiz diyoruz ” dedi.

Gerçekleşen ziyaret, birçok konuda karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmasının ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

TEKİRDAĞ TSO YÖNETİMİ CHP İL BAŞKANLIĞI'NI ZİYARET ETTİ
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 1
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 0
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7651
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7854