USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Tekirdağ TSO ve Stara Zagora TSO arasında işbirliği ve kardeş oda protokolü imzalandı


09.09.2021

Tekirdağ TSO ve Stara Zagora TSO arasında işbirliği ve kardeş oda protokolü imzalandı

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu; Bulgaristan- Stara Zagora Ticaret ve Sanayi Odası’nın daveti üzerine gittiği Bulgaristan Ekonomi Forumu ziyaretinde Stara Zagora TSO ile işbirliği ve kardeş oda protokolü imzaladı. Gerçekleşen imza törenine, Türkiye kanadından Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemil Koçaş, Yönetim Kurulu Üyeleri Muzaffer Destereci ve Kemal Küçük ile Genel Sekreter İrfan Ekici katılırken, Bulgaristan Kanadından ise Stara Zagora TSO Başkanı Oleg Stoilov, Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tsvetan Simeonov, Stara Zagora TSO Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Çavuşoğlu ile Stara Zagora TSO yetkilileri katılım sağladı.

Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay burada yaptığı konuşmasında Tekirdağ’ın ekonomik ve ticari hayatına ilişkin bilgiler verdi. Günay konuşmasına şöyle devam etti, “Sizleri şahsım ve Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası adına saygıyla selamlıyorum. Geçtiğimiz Ağustos ayında sizleri şehrimizde ağırlamış, karşılıklı işbirliği yapabileceğimiz proje ve çalışmaları istişare etmiştik. Bugün de Yönetim Kurulu Üyelerimizle burada olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim.

Türkiye, Bulgaristan’ın ana ticaret ortaklarından biri konumundadır. Türkiye’nin Avrupa ülkeleriyle yaptığı ticaretin karayolu ile taşınan kısmının büyük bir bölümü Bulgaristan üzerinden yapılmaktadır.  Ayrıca, Bulgaristan, Türkiye’den AB’ye en önemli giriş kapısıdır. İki ülke arasındaki dış ticaret rakamlarına baktığımızda ise çok güzel bir denge olduğunu görüyoruz.  Bu dengeyi koruyarak, ikili ticaretimizi daha yukarıya taşımak için işbirliği içinde çalışmalarımızı sürdürmek istiyoruz.

Bu kapsamda imzalayacağımız protokolle; Tekirdağ ve Stara Zagora ekonomik işbirliğini geliştirmek, meslek odası olarak Avrupa Birliği projelerinden yararlanarak üyelerimize, kentimize fayda sağlamak ve en önemlisi Tekirdağ ile Stara Zagore’nın lojistik gücünün entegrasyonunu oluşturarak bölgemize katkı sunmayı hedefliyoruz. Ben şahsım ve kurumum Tekirdağ TSO adına Stara Zagora TSO Başkanı ve Heyeti’ne bizleri davet ettiğiniz için teşekkür ediyor, imzalayacağımız protokolün her iki ülke için hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası ile Stara Zagora Ticaret ve Sanayi Odası arasında işbirliği ile kardeş oda protokolünü Türk tarafı adına Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, Bulgar tarafı adına Stara Zagora TSO Başkanı Oleg Stoilov imzaladı.

 

Tekirdağ TSO ve Stara Zagora TSO arasında işbirliği ve kardeş oda protokolü imzalandıTekirdağ TSO ve Stara Zagora TSO arasında işbirliği ve kardeş oda protokolü imzalandıTekirdağ TSO ve Stara Zagora TSO arasında işbirliği ve kardeş oda protokolü imzalandıTekirdağ TSO ve Stara Zagora TSO arasında işbirliği ve kardeş oda protokolü imzalandıTekirdağ TSO ve Stara Zagora TSO arasında işbirliği ve kardeş oda protokolü imzalandı
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 18
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 5977
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 26800
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 27616