USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TEKİRDAĞ TSO TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI


30.07.2015

TEKİRDAĞ TSO TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Türkiye’nin son günlerde terör tehdidiyle karşı karşıya olduğunu belirterek,

“Bugüne kadar bu millet teröre boyun eğmedi, bundan sonra da eğmeyecek. Hiç kimse Türk milletini terörle tehditle teslim alamayacaktır” dedi.

TTSO temmuz ayı olağan meclis toplantısı, Meclis Başkanı Mustafa Özden başkanlığında Tekirdağ TSO Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Asker ve polisimizi haince, barbarca şehit eden katilleri nefretle kınıyoruz. Suruç’ta sivil insanları katledenleri lanetliyoruz diyen Başkan Günay, Sınırda yaşanan terör saldırılarının Türkiye’yi sarmaması için gerekli önlemlerin alınmasının şart olduğunu dile getirerek, “ bu yangının Türkiye’yi etkilememesi için devletin bütün kurumları siyaset üstü ilke ve değerler çerçevesinde toparlanmalıdır. Eğer ulusal birliğimizi güçlendirmez, siyasi uzlaşmayı gerçekleştiremezsek bu terörü ve getireceği siyasi riskleri önleyemeyiz. Gün, kişisel hesap ve siyaset yapma günü değildir” dedi.

Başkan Günay açıklamalarına şöyle devam etti, “Türkiye kesinlikle etnik ayrışma ve mezhep ayrışması tuzağına düşmemeli, terör örgütleri kanalıyla oynanan oyuna gelmemelidir. Dolayısıyla siyasi istikrar için, terörü önlemek için, ekonomik gelişme için tek çare ulusal uzlaşmadır. Hiçbir konu, hiçbir makam Türkiye’nin geleceğinden daha önemli değildir. Gerek bu gelişmeler gerekse ekonomik durum nedeniyle gerginlik yaratacak bir siyasi yarışa ülkemiz girmemelidir. Bu ortamda siyasi uzlaşma olmadan huzur da istikrar da başarı da olamayacağı görülmektedir. Devlet ve kurumlar olarak bizler duyguyla değil, akıl ve hesapla hareket etmek zorundayız. Vatandaşlarımızın can güvenliği ve ülkemizde huzurun sağlanması hepimizin önceliğidir. Zira güvenli bir ülkede yaşamak en doğal hakkımız ve beklentimizdir. Güven ve huzuru, hukukun içinde kalarak, hayata geçirmek devletin asli yükümlülüğüdür. Bunları sağlamaya yönelik tüm gerekli önlemlerin alınmasını destekliyoruz”.

Tekirdağ TSO Başkanı Günay, Tekirdağ verilerinde de çok olumlu bir tablo ortaya koyamadıklarını belirterek şu ifadelere değindi; “şirket kayıtlarında, yatırım teşviklerinde, ihracatta yatay seyir yaşıyoruz. Turizmde, hizmet sektöründe ve tarımsal üretimle ilgili mevsimsel toparlanma oldu. Ancak açıktır ki kamu güvenliği tesis edilmeden üretim olmaz. Ticaret olmaz. İstihdam olmaz. Refahımız artmaz” dedi.

TEKİRDAĞ TSO TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 9
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 1616
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7130
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7418