USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TEKİRDAĞ TSO MART AYI MECLİS TOPLANTISINDA BİGA TSO’YU AĞIRLADI VE İKİ ODA ARASINDA KARDEŞ ODA İMZA PROTOKOLÜ İMZALANDI


30.03.2016

TEKİRDAĞ TSO MART AYI MECLİS TOPLANTISINDA BİGA TSO’YU AĞIRLADI VE İKİ ODA ARASINDA KARDEŞ ODA İMZA PROTOKOLÜ İMZALANDI

 

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Mart Ayı olağan Meclis Toplantısı 30 Mart 2016 tarihinde Tekirdağ TSO Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Gerçekleşen Meclis Toplantısına Tekirdağ TSO Meclis Başkanı Mustafa Özden, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri ve Genel Sekreter İrfan Ekici katıldı. Tekirdağ TSO Mart Ayı meclis toplantısında ayrıca Biga Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri misafirimiz oldu. Biga TSO adına Meclis Başkanı Eşref Temiz, Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, Biga TSO Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri ile Biga TSO Genel Sekreteri Mustafa Mutlu katıldılar.

Açılış konuşmalarını gerçekleştiren Tekirdağ TSO Meclis Başkanı Mustafa Özden, mart ayı meclis toplantımıza hoş geldiniz diyor, sizleri meclis divanı adına saygıyla selamlıyorum dedi. Meclis Başkanı Özden, “Öncelikle Mart Ayı meclis toplantımıza misafir olan ve toplantı sonunda kardeş oda imza protokolünü imzalayacağımız Biga Ticaret ve Sanayi Odasının değerli Meclis Üyeleri sizler de hoş geldiniz, sizi aramızda görmekten dolayı mutluluk duyuyoruz. Biga, Çanakkale ilimizin lokomotifi, tarım, hayvancılık ve sanayi aynı anda yürüten bir ilçemizdir. Değerli meclis üyeleri, iki oda olarak sosyal, kültürel, ticaret ve sanayi olarak ortak özelliklere sahibiz. Birbirimizi iyi anlayabiliyoruz. Sizi aramızda görmekten, kardeş oda olacağımızdan dolayı çok mutluyuz” dedi.

Ankara ve İstanbul’daki terör saldırılarını hatırlatarak bir daha yaşanmaması temennisinde bulunan Özden, terör eylemlerinin ekonomi üzerinde olumsuz etkileri olduğuna işaret ederek bu etkilerin uzun sürmeyeceğini diğer taraftan merkez bankasının faiz indiriminin önemli ancak kesinlikle yeterli olmadığını, faizlerin yüksekliğinin yatırımları etkilediğini, kurdaki artışın ve vadenin uzamasının da işletmelerin finans ihtiyacını arttırdığını belirtti. Son aylarda iflas erteleme başvurularının artışı ve kuşkulu iflas ertelemelerinin de yakından izlenmesi gerektiğini ifade eden Başkan Özden, İmalat ve hizmet sektöründe de kar oranlarının düşmesinin sıkıntılı süreci tetiklediğini, biran önce ekonominin ihtiyacı olan yapısal reformların gerçekleşmesi, işletmelerin üzerindeki yükleri azaltacağını sözlerine ekledi.

 

Meclis Başkanı Özden’in konuşmalarından sonra Meclis Toplantısı, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu faaliyet raporunun okunması, gelen giden evrak, gelir gider bütçesinin okunması ve meclis tarafından onaylanması ile devam etti. Meclis gündeminin sona ermesinin akabinde Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay konuşmasını gerçekleştirdi. Başkan Günay, “Tekirdağ TSO ile Biga TSO arasında işbirliğini güçlendirmek amacıyla düzenlenen Kardeş Oda ve İşbirliği protokolü imza törenine hoş geldiniz, sizleri şahsım ve Tekirdağ TSO adına saygıyla selamlıyorum.

 

Mevzuat ve iyi niyet kuralları içinde taraflar arasında karşılıklı iletişimi güçlendirmek, karşılıklı hizmet standardının artmasını sağlamak, ortak toplantılar ve faaliyetler düzenlemek, işbirliği sayesinde projeler hazırlamak ve yürütmek, Tekirdağ ile Biga sanayisinin ve ticaretinin gelişmesine katkıda bulunmak, bunun yanında iki ilçe arasında sosyo-kültürel faaliyetlerde birlikte hareket etmek ve iki oda arasında birbirlerinin deneyimlerinden faydalanmayı hedeflemekteyiz. Çünkü dünyada paylaşınca artan tek şey bilgidir.

 

 

Her iki oda olarak hizmet ve faaliyetlerimizin verimliliğini ve kaliteyi artırmak amacıyla, gerçekleştirdiğimiz veya gerçekleştireceğimiz iyi uygulamaları paylaşmalıyız. Bölgelerimizde düzenlenen ve düzenlenecek ulusal ve uluslararası fuar ve organizasyonlarla ilgili bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmalıyız. Ortak toplantılar düzenleyerek bu ilişkilerimizin verimli ve sürekli olmasına sağlamalıyız. İki Oda arasında işbirliğini güçlendirmek ve müşterek çalışmalar yapmak üzere imzalayacağımız Kardeş Oda İşbirliği Protokolünün bölgelerimize ve camialarımıza hayırlı olmasını diler, saygılarımı sunarım” dedi.

 

Başkan Günay’ın konuşmasının ardından Kardeş Oda imza protokolü Tekirdağ TSO ve Biga TSO adına Yönetim Kurulu Başkanlarının imzalaması ile resmiyet kazandı. Biga TSO Başkanı Doğan böyle bir törenin gerçekleşmesinden dolayı memnun olduğunu belirterek, Tekirdağ TSO ve Biga TSO’nun ileride daha güzel işlere imza atacağını belirtti. Doğan, birlikte çalışmanın hem bölge hem de ülke adına çok yararlı olacağını dile getirdi.

 

Doğan ayrıca Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay’ın TOBB’da camiamız adına başarılı çalışmalarda bulunduğunu ve bölgemizi en iyi şekilde temsil ettiğini bundan dolayı da Başkan Günay’a ayrıca teşekkür ettiğini belirtti. Doğan; “Biga TSO olarak her türlü yardımı ve imkânı sizlerle paylaşmaya hazırız. Yönetim kurulu ve meclis üyelerimizle birlikte çalışmalarda ortak hareket etmek isteriz” diyerek imzalanan protokolün hayırlı olması temennisinde bulundu. Tekirdağ TSO Konferans Salonunda gerçekleşen toplantı karşılıklı iki oda heyetlerinin günün anısına plaket takdimleri ile devam etti ve akabinde Biga TSO Heyetinin onuruna tertip edilen yemeğe geçildi.

 

TEKİRDAĞ TSO MART AYI MECLİS TOPLANTISINDA BİGA TSO’YU AĞIRLADI VE İKİ ODA ARASINDA KARDEŞ ODA İMZA PROTOKOLÜ İMZALANDITEKİRDAĞ TSO MART AYI MECLİS TOPLANTISINDA BİGA TSO’YU AĞIRLADI VE İKİ ODA ARASINDA KARDEŞ ODA İMZA PROTOKOLÜ İMZALANDITEKİRDAĞ TSO MART AYI MECLİS TOPLANTISINDA BİGA TSO’YU AĞIRLADI VE İKİ ODA ARASINDA KARDEŞ ODA İMZA PROTOKOLÜ İMZALANDITEKİRDAĞ TSO MART AYI MECLİS TOPLANTISINDA BİGA TSO’YU AĞIRLADI VE İKİ ODA ARASINDA KARDEŞ ODA İMZA PROTOKOLÜ İMZALANDITEKİRDAĞ TSO MART AYI MECLİS TOPLANTISINDA BİGA TSO’YU AĞIRLADI VE İKİ ODA ARASINDA KARDEŞ ODA İMZA PROTOKOLÜ İMZALANDITEKİRDAĞ TSO MART AYI MECLİS TOPLANTISINDA BİGA TSO’YU AĞIRLADI VE İKİ ODA ARASINDA KARDEŞ ODA İMZA PROTOKOLÜ İMZALANDITEKİRDAĞ TSO MART AYI MECLİS TOPLANTISINDA BİGA TSO’YU AĞIRLADI VE İKİ ODA ARASINDA KARDEŞ ODA İMZA PROTOKOLÜ İMZALANDITEKİRDAĞ TSO MART AYI MECLİS TOPLANTISINDA BİGA TSO’YU AĞIRLADI VE İKİ ODA ARASINDA KARDEŞ ODA İMZA PROTOKOLÜ İMZALANDITEKİRDAĞ TSO MART AYI MECLİS TOPLANTISINDA BİGA TSO’YU AĞIRLADI VE İKİ ODA ARASINDA KARDEŞ ODA İMZA PROTOKOLÜ İMZALANDITEKİRDAĞ TSO MART AYI MECLİS TOPLANTISINDA BİGA TSO’YU AĞIRLADI VE İKİ ODA ARASINDA KARDEŞ ODA İMZA PROTOKOLÜ İMZALANDITEKİRDAĞ TSO MART AYI MECLİS TOPLANTISINDA BİGA TSO’YU AĞIRLADI VE İKİ ODA ARASINDA KARDEŞ ODA İMZA PROTOKOLÜ İMZALANDITEKİRDAĞ TSO MART AYI MECLİS TOPLANTISINDA BİGA TSO’YU AĞIRLADI VE İKİ ODA ARASINDA KARDEŞ ODA İMZA PROTOKOLÜ İMZALANDITEKİRDAĞ TSO MART AYI MECLİS TOPLANTISINDA BİGA TSO’YU AĞIRLADI VE İKİ ODA ARASINDA KARDEŞ ODA İMZA PROTOKOLÜ İMZALANDI
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 8
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 1615
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7129
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7417