USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TEKİRDAĞ TSO EV SAHİPLİĞİNDE İLTİSAK HATLARI İLE İLGİLİ TOPLANTI DÜZENLENDİ


22.11.2017

TEKİRDAĞ TSO EV SAHİPLİĞİNDE İLTİSAK HATLARI İLE İLGİLİ TOPLANTI DÜZENLENDİ

 

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, Tekirdağ TSO Konferans Salonu’nda İltisak Hatlarının Kategorize Edilmesi (Kamu-Özel İşbirliği Modelleri)- toplantısı gerçekleştirildi. Gerçekleşen toplantıya Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Fahrettin Akçal, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan yetkililer, Lojistik ve Nakliye Firma Temsilcileri, Tekirdağ ilinde yer alan Organize Sanayi Bölgelerinden yetkililer ve çok sayıda iş adamı katıldı.

 

Toplantıda öne çıkan gündem, Lojistik Koordinasyon Kurulunda alınan kararlar çerçevesinde başlatılan iltisak hattı çalışmalarının, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nin desteği ile Sektör temsilcileri ve Organize Sanayi Bölgeleriyle görüşülerek, söz konusu görüşmeler neticesinde firmaya özgü ya da tesise özgü modeller geliştirilmesinin ve buna bağlı olarak yatırım programı süreçlerinin belirlenmesinin amaçlandığı ifade edilmiştir.

Projenin amacı, Türkiye’ de var olan OSB alanlarının yük taşımacılığında gerekli adımlar atılması gerektiğinin, OSB’lerin fabrikaların demir yollarına bakış açısını değerlendirmek, demiryolu payını arttırmak, yakıt yönüyle dışa bağımlılığı azaltmak olduğu belirtildi. Tekirdağ,  belirlenen OSB alanlarında pilot bölgelerde 2. sırada yer alıyor. Toplantı sunumların yapılması ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.

 

TEKİRDAĞ TSO EV SAHİPLİĞİNDE İLTİSAK HATLARI İLE İLGİLİ TOPLANTI DÜZENLENDİTEKİRDAĞ TSO EV SAHİPLİĞİNDE İLTİSAK HATLARI İLE İLGİLİ TOPLANTI DÜZENLENDİTEKİRDAĞ TSO EV SAHİPLİĞİNDE İLTİSAK HATLARI İLE İLGİLİ TOPLANTI DÜZENLENDİTEKİRDAĞ TSO EV SAHİPLİĞİNDE İLTİSAK HATLARI İLE İLGİLİ TOPLANTI DÜZENLENDİ
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 17
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2722
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11470
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11718