USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TEKİRDAĞ TSO EKİM AYI MECLİS TOPLANTISINI CHP MİLLETVEKİLİ ÖZTRAK ZİYARET ETTİ


28.10.2015

TEKİRDAĞ TSO EKİM AYI MECLİS TOPLANTISINI CHP MİLLETVEKİLİ ÖZTRAK ZİYARET ETTİ

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Ekim ayı olağan Meclis toplantısı 27.10.2015 tarihinde Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Tekirdağ TSO Meclis Başkanı Mustafa Özden, Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Yönetim Kurulu Üyeleri, Tekirdağ TSO Meclis Üyeleri ve Genel Sekreter Yardımcısı katıldılar.

Tekirdağ TSO Meclis Başkanı Mustafa Özden, “Sizleri Meclis Divanı adına saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Ekim ayı meclis toplantısını açıyorum. Ülkemizde yaşanan terör olaylarını esefle kınıyor, Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Dünya adeta pusulasını şaşırmış durumda. Asya’dan, Ortadoğu’dan, Afrika’dan Avrupa ülkelerine göç hızla devam ediyor. Her gün izlediğimiz acı ve utanç manzaraları ile karşı karşıyayız. Özellikle Ortadoğu’da çöken devletlerin paylaşımı direkt ülkemizi etkiliyor. Ülkemizin dünyadaki bu siyasi ve ekonomik istikrarsızlık karşısında güçlü bir siyasi irade ile durması mümkündür. Böyle bir atmosferde seçime gidiyoruz. Ben şahsım adına Türk insanının sağduyusuna güveniyorum. 1 Kasım seçimlerinde Türk seçmeni gerekeni yapacak ve iyi bir sonuç çıkacaktır. Seçimlerin ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Son olarak sözlerime son verirken 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyor başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi minnet ve rahmet ile anıyor saygılar sunuyorum” dedi.

Toplantı gündemi, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu’nun faaliyet raporu, gelir – gider hesapları, gelen – giden evraklar gibi konuların meclise sunumu ile devam etti. 5174 Sayılı Kanunun 24üncü maddesi gereğince Tekirdağ TSO tarafından hazırlanan 2016 yılı kayıt ücreti ve yıllık aidat tarifesi Tekirdağ TSO Meclisi tarafından onaylandı. Toplantı sonrası CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Tekirdağ Büyükşehir Başkan Vekili Münür Karaevli, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, İl Başkanı Şeref Çetin, İlçe Başkanı Cenk Boduç ve CHP Yöneticileri odamıza ziyarette bulundular.

Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, “sizleri şahsım ve kurumum adına selamlıyor, hoş geldiniz diyorum. Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Ülke olarak yeni bir seçime daha gidiyoruz. Türkiye son 2 yılda 5 seçim dönemi yaşadı. Ülke ekonomimiz bu dönemde zor günler yaşadı ve bizler iş dünyası olarak fazlasıyla etkilendik. Ülkemizde ve çevre ülkelerde yaşanan olaylar doğrudan bizleri de etkilediği için yerli ve yabancı yatırımcılar bu süreçte olumsuz bir atmosferle karşı karşıya kalmışlardır. Esasında ülke olarak güven ortamına, huzura, istikrara ve makro ekonomik reformlara ihtiyacımız var. Ekonomimiz duraklama dönemini atlatarak hızla yükseliş dönemine geçeceğini umut ediyor, iş dünyası temsilcileri olarak, ülkemizi büyütmenin, kentlerimizi yaşanabilir hale getirmenin, refah seviyemizi arttırmanın yollarını, yöntemlerini arıyor bunun için emek sarf ediyoruz. 1 kasım da gerçekleşecek seçimlerin şehrimiz ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, yaklaşan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutluyor, Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyorum” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, “Meclis Toplantınıza bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ediyorum. 7 Haziran seçimlerinden sonra sandıktan çıkan oylar doğrultusunda halk bize koalisyon hükümeti istediğini belirtti, bizlerde koalisyon hükümeti için bir takım çalışmalar, görüşmeler yürüttük fakat sonuca ulaşamadık. Aslında STK’lar, Sendikalar, İş Dünyası Temsilcileri Koalisyon hükümetinin kurulmasını istediler, fakat birçok nedenden dolayı olmadı. Ülkemizin büyüme stratejisine ihtiyacı var. 2007 yılından itibaren duraklayan reformlar yapılmıyor. İş gücünde eğitim eksikliklerimiz var” dedi. Konuşmalar soru cevap şeklinde devam etti.

Bir soru üzerine TORSAB ile ilgili açıklama yapan Öztrak, “TORSAB’ın arkasında yatan fikriyatı doğru buluyorum. Liman kenti olacağımız için bu proje gerçekleşecektir. TORSAB’ın durumunun çözülmesi için elimizden geleni yapacağız. Fikir doğru bir fikirdir, TORSAB herkesin içine sinecek şekilde yapılmalıdır” ifadelerini kullandı.

TEKİRDAĞ TSO EKİM AYI MECLİS TOPLANTISINI CHP MİLLETVEKİLİ ÖZTRAK ZİYARET ETTİTEKİRDAĞ TSO EKİM AYI MECLİS TOPLANTISINI CHP MİLLETVEKİLİ ÖZTRAK ZİYARET ETTİTEKİRDAĞ TSO EKİM AYI MECLİS TOPLANTISINI CHP MİLLETVEKİLİ ÖZTRAK ZİYARET ETTİTEKİRDAĞ TSO EKİM AYI MECLİS TOPLANTISINI CHP MİLLETVEKİLİ ÖZTRAK ZİYARET ETTİTEKİRDAĞ TSO EKİM AYI MECLİS TOPLANTISINI CHP MİLLETVEKİLİ ÖZTRAK ZİYARET ETTİ
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 14
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2446
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11620
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11868