USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Tekirdağ TSO Ekim Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi


31.10.2018

Tekirdağ TSO Ekim Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

 

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası olağan Ekim ayı meclis toplantısı, Tekirdağ TSO Konferans Salonunda düzenlenen toplantıyla gerçekleştirildi. Toplantıya Tekirdağ TSO Meclis Başkanı Hakan Şık, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Disiplin Kurulu Başkanı Soner Çizen, Meclis Üyeleri, Komite Başkanları, Disiplin Kurulu Üyeleri ve Genel Sekreter katılım sağladı.

Toplantının açılış konuşmalarını yapan Meclis Başkanı Hakan Şık, “Değerli Meclis Üyeleri, Yönetim Kurulu ve Disiplin Kurulu Üyeleri ile Komite Başkanları, Ekim ayı meclis toplantımıza hoş geldiniz, sizleri şahsım ve Tekirdağ TSO Meclisi adına saygıyla selamlıyor meclis toplantımızı açıyorum. Birazdan İŞKUR İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından Milli İstihdam Seferberliği ve İŞKUR’un çalışmalarına dair detaylı sunum yapılarak bizlere İŞKUR’un uygulamaları hakkında bilgi verecekler. Ben şimdiden İŞKUR yetkililerine meclis toplantımıza katılarak bizleri bilgilendirecekleri için teşekkür ediyorum. Yönetim Kurulu’na, Meclis Üyeleri’ne, Disiplin Kurulu’na ve Komite Başkanlarına katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum, meclis toplantımızın şehrimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Meclis toplantısına Tekirdağ İŞKUR İl Müdürlüğü’nden Şube Müdürleri Adem Pusaoğlu ve Necla Gülçin Kabaş, İş ve Meslek Danışmanı Gonca Yılmaz Aydın katılarak İŞKUR ve teşviklerine dair bilgiler aktardılar. İş ve Meslek Danışmanı Gonca Yılmaz Aydın tarafından yapılan sunumda, İş Başı Eğitim Programı,   Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP), İŞKUR’un yürütmüş olduğu diğer tüm çalışma ve projelere dair detaylı bilgiler Tekirdağ TSO Meclis Üyeleri’ne aktarılarak soru cevap kısmının ardından İŞKUR yetkilileri toplantıdan ayrıldı.

Meclis toplantısı, bir önceki meclis kararlarının imzalanması, yönetim kurulu faaliyet raporunun okunması-müzakereye açılması-ibrası, 30.09.2018 mizanı ile gelir-gider bütçesi fiili durum raporlarının okunması-müzakereye açılması-ibrası, 2019 yılı kaydiye ücreti ve yıllık aidat tarifesinin görüşülmesi onaylanması, 2019 yılı yapılan hizmet karşılığı alınacak ücretler tarifesinin görüşülmesi onaylanması, gelen – giden evraklar gibi konular görüşülmüş olup, dilek ve temenniler kısmında Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Göksel Karaevli tarafından ‘Finansmana Erişimde Teminat Olarak Taşınır Rehni İmkanı’ başlıklı sunum yapıldı. Başkan Yardımcısı Karaevli, Taşınır Rehni uygulaması nedir? Neden ihtiyaç duyuluyor? Uygulama esasları, 6750 Sayılı Kanunun amacı, Rehne olabilecek taşınırlar, Taşınır Rehin Sicil Sistemi (TARES), yaptırımlar, ücret tarifesi gibi konu başlıkları üzerinden meclis toplantısına katılanlara detaylı bilgiler aktardı. Sunumun ardından olağan meclis toplantısı sona erdi.

 

 

Tekirdağ TSO Ekim Ayı Meclis Toplantısı GerçekleştirildiTekirdağ TSO Ekim Ayı Meclis Toplantısı GerçekleştirildiTekirdağ TSO Ekim Ayı Meclis Toplantısı GerçekleştirildiTekirdağ TSO Ekim Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 54
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 1726
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7240
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7528