USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TEKİRDAĞ TSO BAŞKANI GÜNAY: HOLLANDA ve DİĞER AVRUPA ÜLKELERİNİN TUTUMU KABUL EDİLEMEZ


14.03.2017

TEKİRDAĞ TSO BAŞKANI GÜNAY: “HOLLANDA ve DİĞER AVRUPA ÜLKELERİNİN TUTUMU KABUL EDİLEMEZ”

 

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Hollanda’nın, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun uçağının uçuş iznini iptal etmesinin ardından, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın aracının büyükelçilik binası önünde durdurulmasının kabul edilemez olduğunu ifade ederek, “Hollanda, Türkiye’den bir an önce özür dilemelidir.” dedi.

Hollanda ile Türkiye arasındaki ilişkilerin 400 yılı aşkın süredir devam ettiğini belirten Başkan Günay, Hollanda’nın bu tutumunun özgürlük ve demokrasi kavramları ile izah edilebilecek bir karar olmadığını kaydetti.

Türkiye Cumhuriyeti Bakanlarına yapılan bu davranışın bir an önce düzeltilmesi gerektiğini ifade eden Günay, “Hollanda’nın antidemokratik bir tavırla sergilediği bu davranışlara anlam vermek mümkün değil. Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşları ile buluşmak üzere düzenlenen Sayın Bakanların programlarının engellenmesinin demokrasi ve uluslararası hukuk çerçevesinde karşılığı yoktur. Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri bu hatalardan bir an önce dönmeli ve Türkiye’den özür dilemelidir” değerlendirmesinde bulundu.

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 3
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 1610
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7124
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7412