USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TEKİRDAĞ TSO 5 YILDIZLI ODA OLDU


02.02.2015

TEKİRDAĞ TSO 5 YILDIZLI ODA OLDU

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen 10. Dönem Oda/Borsa Akreditasyonu Sertifika Töreni, 29.01.2015 Perşembe günü TOBB Birlik Merkezinde gerçekleştirildi.  Törene, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Tekirdağ TSO Sayman Üye Taner Karaoğlu, Genel Sekreter İrfan Ekici ve Akreditasyon Sorumlusu Ahmet Gürgürler katıldılar.

5 Yıldızlı Hizmet Sertifikasını ve Plaketini Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Akreditasyon Kurulu Başkanı Halim Mete’nin elinden alan Başkan Günay,  yaptığı açıklamada “ üyelerimize ve kaliteli hizmet anlayışımıza yakışanı yaparak Akredite Oda olduk. Bu sürecin sürekliliğini sağlamak ve hizmet kalitemizi üye ve personelimizin % 100 memnuniyetiyle geliştirmek amacıyla sistemin gerekleri ile çalışmayı devam ettirecek olan Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası, 10. Dönem Oda Borsaları arasında C gurubu akredite olmuş ve hizmet kalitemiz belgelendirilmiştir” dedi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu akredite olarak ‘5 yıldızlı’ ünvanı alan oda borsa sayısının 191’e ulaştığını, 41 oda ve borsanın da yolda olduğunu açıkladı. Akreditasyon belgelerinde hedef; 365 oda ve borsanın tamamı.​ Geçen yıl çalışmaları tamamlanan ve denetimleri gerçekleştirilen 10. Dönem 39 oda/borsa ile akreditasyon sertifikalarını yenileyen 1, 2, 5 ve 7. Dönemden 54 oda/borsa; TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın da katılımıyla düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

TOBB  Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu törende yaptığı konuşmada, Bakan Işık'a, OSB'lerdeki taban alanı kısıtlamasının kaldırılması ve kamu ihalelerindeki yerli ürüne getirilen avantaj için teşekkür etti. Hisarcıklıoğlu, bugün kendileri için bir gurur günü olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu "191 oda ve borsamız Türkiye'de 5 yıldızlı oda ve borsa kapsamında, yani akredite oldular. Gururla övüneceğimiz bir camiamız var. 5 yıldızın manası şudur aslında. Bugün 5 yıldızlı olan oda ve borsalarımız, hizmet kalitesi anlamıyla Londra'daki, Paris'teki, Berlin'deki oda ve borsalar, üyelerine hangi standartta hizmet veriyorsa, bu oda ve borsalarla minimum aynı seviyeye gelen 191 oda ve borsamızın başkanları ve tüm çalışanlarını kutluyorum."

TOBB Başkanı olduğunda sadece 5 oda ve borsanın profesyonel çalışanlarının İngilizce okuyup yazabildiğini anlatan Hisarcıklıoğlu, bugün itibarıyla ise 355 oda ve borsanın çalışanlarının İngilizce okuyup yazabilir hale geldiğini ifade etti. Geçen zaman içinde oda ve borsalarda bunun gibi birçok dönüşümü gerçekleştirdiklerini dile getiren Hisarcıklıoğlu, "Önümüzdeki süreç çok önemli. Çünkü artık markalaşan ülkeler değil, iller, ilçeler var. Bu noktada, hizmet kalitesini artırmak için üyelerimizin, firmalarımızın taleplerini toplamamız lazım. Bizden daha fazla ne hizmet bekliyorlar, bunu değerlendirmemiz lazım" diye konuştu. Konuşmaların ardından Bakan Işık ve Hisarcıklıoğlu, oda ve borsaların yöneticilerine sertifikalarını verdi.

TEKİRDAĞ TSO 5 YILDIZLI ODA OLDUTEKİRDAĞ TSO 5 YILDIZLI ODA OLDU
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 52
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2676
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11424
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11672