USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TEKİRDAĞ TSO’DAN TÜRK MALLARI HAFTASINA TAM DESTEK


26.01.2015

TEKİRDAĞ TSO’DAN TÜRK MALLARI HAFTASINA TAM DESTEK

 

 Ülkemizde 12-18 Aralık tarihleri arası "Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası" olarak kutlanmaktadır. Bu önemli hafta ile vatandaşlara yatırımın anlam ve önemini kavratmak, tüketim-yatırım ilişkisini ve Türk mallarını tanıtmak, yerli malı kullanmanın faydalarını açıklamak, herkesi yerli malı kullanmaya teşvik ederek yurt ekonomisine katkıda bulunmayı sağlamak amaçlanmaktadır.

 

    Tekirdağ Valiliği Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen kampanya kapsamında, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) olarak; Bölgemizin tamamını kapsayacak şekilde yerleşim yerlerinin büyüklükleri de dikkate alınarak, ülkemizde üretilen ürünlerin tercih edilmesini sağlamak ve Türk Malları Haftası'nın farkındalığını yaratmak amacıyla bez afişler yaptırılarak kampanyaya destek olunmuştur.

 

   "Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası'nda yerli malı tüketmede ve halkımızı bilinçlendirmede bizlere önemli görevler düşmektedir" diyen Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay; "Bugün Dünya'nın birçok ülkesinde Türkiye'de üretilen ürünler satışa sunulduğu halde ne yazıktır ki ülkemizde yabancı menşei ürünler tercih edilmektedir. Bizim halkımız yabancı ürünleri kullanma konusunda yıllardır bir özenti içerisindedir. Tutum, yatırım ve yerli mallarının tercih edilmesi, çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren öğretilmesi gereken önemli bir olgudur. Yediden yetmişe tüm vatandaşlarımızın bu özel ve önemli haftayı bilmesi ve farkındalık içinde olmaları gerekmektedir" dedi.

TEKİRDAĞ TSO’DAN TÜRK MALLARI HAFTASINA TAM DESTEK
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 17
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2722
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11470
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11718