USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TEKİRDAĞ TSO'DAN ROMANYA ATAĞI !


09.11.2016

Tekirdağ TSO’dan Romanya atağı!

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Başkan Cengiz Günay’ın liderliğinde, karşılıklı işbirliğini geliştirmek, Rumen yatırımcılara Tekirdağ’ı anlatmak ve başta Köstence Limanı’nda olmak üzere yerinde incelemelerde bulunmak için Romanya’ya çıkarma yaptı.

Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Tekirdağ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sarı, Tekirdağ Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri’nin katılımıyla gerçekleşen Romanya seyahatinde heyet, Bükreş ve Köstence’de bir dizi temaslarda bulunduktan sonra Köstence Limanı’nda yerinde incelemeler yaptı.

Tekirdağ’dan gelen heyeti ilk olarak Türkiye’nin Romanya Büyükelçisi Osman Koray Ertaş, Bükreş’teki makamında kabul etti. Görüşmede Tekirdağ heyetinin yanı sıra Türkiye Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Mükerrem Aksoy ve IMM Türk Başkanı Nazmi Doğan da hazır bulundu.

Görüşmede Büyükelçi Ertaş, heyeti Bükreş’te ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdikten sonra Romanya’nın Türk yatırımcılar için cazip koşullar sunduğunun ve bundan dolayı bir çok Türk firma ve girişimcinin Romanya’da faaliyet gösterdiğinin altını çizdi. Ertaş, Romanya’da yatırım ortamının AB üyeliği ile birlikte sıkı yasal takibe tabi olduğunu belirtirken bunun için ehil avukat ve danışmanlardan destek alınması gerektiğini vurguladı. Ertaş, Rumenlerle Türk insanının benzeşen yönlerinin çokluğuna işaret ettikten sonra Romanya’da yatırım yapacak Türk şirketlerinin güvenlik anlamında herhangi bir sorun yaşamayacaklarına olan inancını dile getirdi.

Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay ise Ertaş’a nazik misafirperverliğinden dolayı teşekkür ettikten sonra ziyaret için Romanya’yı seçmelerinin sebebi olarak iki ülke arasındaki ortak paydaların çokluğuna ve özellikle Romanya seyahatlerinin odak noktasını oluşturan Köstence Limanı ile bir liman kenti olan Tekirdağ arasındaki ortak noktalara işaret etti. Günay, Tekirdağ’ın çok yüksek bir sanayi üretim potansiyeline sahip olduğunu vurguladı ve son dönemde devreye giren Asyaport Limanı ile şehrin bir lojistik üssü olmaya aday hale geldiğinin altını çizdi.

Görüşmenin ardından Cengiz Günay, Büyükelçi Ertaş’a ziyaretin anısına bir plaket, Karacakılavuz dokuması ve yöresel ürünler takdim etti.

TEKİRDAĞ TSO'DAN ROMANYA ATAĞI !TEKİRDAĞ TSO'DAN ROMANYA ATAĞI !TEKİRDAĞ TSO'DAN ROMANYA ATAĞI !
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 52
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 1724
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7238
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7526