USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TEKİRDAĞ TSO’DA NEFES KREDİSİ FIRSATI DEVAM EDİYOR


24.02.2017

TEKİRDAĞ TSO’DA, “NEFES KREDİSİ” FIRSATI DEVAM EDİYOR

Tekirdağ TSO  ile Türkiye Odaları ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere Aralık ayından itibaren hayata geçirilen düşük faizli 'Nefes Kredisi'nin başvuruları devam ediyor.

Nefes Kredisi’nin zor günler geçiren Tekirdağ KOBİ’leri için bir can suyu olduğuna değinen Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, nefes kredisi ile bugüne kadar 182 KOBİ’ye destek verildiğini belirtti. Günay Tekirdağ TSO olarak kullandırabilecekleri kredi limitinin 35 milyon TL olduğunu belirtti.

TEKİRDAĞ’DA 17.319,500 MİLYON TL’Yİ AŞKIN ‘NEFES’ VERİLDİ

Tekirdağ’da şimdiye kadar bu kapsamda 17 milyonun üzerinde kredi verildiğini ifade eden Başkan Günay, “Nefes Kredisi, Tekirdağ’da çok önemli bir ihtiyacı karşıladı. Krediyle, Tekirdağlı KOBİ’lere bugüne kadar 17 milyon 319 bin 500 liralık bir “nefes” verildi. TTSO ve TOBB olarak düşük faizli finansman yaratılması için önemli miktarda kaynak kullandık. Oda bütçemizin imkânlarını zorladık. Eğer ihtiyaç olursa ek kaynak da sağlayabiliriz. Amacımız Tekirdağ’ın ekonomik anlamda yaşadığı bu zor günlerde KOBİ’lerimize destek olmak, dirençlerini artırmak ve Tekirdağ ekonomisinde bir canlılık yaratmaktır” şeklinde konuştu.

KREDİ BAŞVURULARI HALEN DEVAM EDİYOR

Kredi başvurularının halen sürdüğünü ifade eden Başkan Günay, “Nefes Kredisi’nden yararlanmak isteyen KOBİ’lerimiz Denizbank ve Ziraat Bankası’ndan başvurularını yapabilir. Kullanılabilecek kalan limitimiz yaklaşık 18 milyon TL. Bu kapsamda odamızdan nefes kredisi başvurusu yapmak için 395 üyemiz faaliyet belgesi almış olup, bunlardan 245 üyemiz ilgili bankalara başvuruda bulunmuştur. Toplamda 182 üyemiz nefes kredimizden faydalanmıştır.

Azami limiti 100 bin lira olan kredi, 12 ay vade üzerinden ve aylık eşit taksitler halinde kullandırılacak. Kredinin brüt faiz oranı aylık yüzde 0,825, yıllık yüzde 9,90 olarak belirlendi. İhtiyacı olan KOBİ’lerimiz kredi limitleri dolmadan nefes kredisi için başvurmaya davet ediyorum” dedi.

 

 

 

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 53
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2780
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11528
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11776