USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TEKİRDAĞ TSO’DA GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKA ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ


04.04.2017

TEKİRDAĞ TSO’DA GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKA ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nda 06-03-2017 / 09-03-2017 tarihleri arasında düzenlenen girişimcilik kursu eğitim programı sonucunda başarılı olan kursiyerlere sertifikaları düzenlenen törenle teslim edildi. Sertifika töreni Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay’ın ev sahipliğinde gerçekleşirken törene, Tekirdağ İŞKUR İl Müdürü Yaşar Esen, KOSGEB Tekirdağ Müdürü Tolga Erkan, Tekirdağ TSO Genel Sekreteri İrfan Ekici, sertifika almaya hak kazanan kursiyerler ve basının kıymetli temsilcileri katılım sağladılar.

Törenin açılış konuşmalarını yapan Tekirdağ TSO Başkanı Günay, “Hepinizi şahsım ve kurumum Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası adına saygıyla selamlıyor hoş geldiniz diyorum.  Böylesine anlamlı bir günde sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası ve Tekirdağ İŞKUR İl Müdürlüğü arasında geçtiğimiz Şubat ayında yine sizlerin huzurunda imzalarını attığımız, Girişimcilik Kursları ve Eğitim Programları kapsamında düzenlemiş olduğumuz ilk kurs programımızın kursiyerlerine birazdan sertifikalarını teslim etmiş olacağız. 2017 yılı içerisinde 8 adet girişimcilik kursu düzenleyeceğiz ve her bir kursumuza 25 kişi katılım sağlayacak.

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası olarak Tekirdağ’da kamu kurumları ile eksiksiz bir şekilde entegre olmuş durumdayız. Şehrimizde bu anlamda tüm kurumlarımızla işbirliği içindeyiz. Tekirdağ İŞKUR İl Müdürlüğü ve KOSGEB Tekirdağ Müdürlüğü de bizlerin en önemli paydaşları arasında yer almaktadır. Bizler Tekirdağ TSO olarak girişimcilik kurslarını önemsiyoruz. Önemsiyoruz çünkü, gelişmiş ülkelere baktığımızda genç ve kadın girişimci sayılarının fazla olduğunu görüyoruz. Ülke olarak bu sayıları bizlerinde arttırması gerekiyor. Şehrimizde girişimcilik kavramı yavaş yavaş oturmaya başladı. Gerçekleşecek kurslar sonrasında inanıyorum ki birçok girişimcimiz iş hayatına atılarak ülke ekonomimize katkı sağlayacaktır. Sertifika almaya hak kazanmış tüm girişimci adaylarımızı gönülden tebrik ediyorum. Gördüğüm kadarıyla aramızda 7 den 70 e girişimci adaylarımız var. Buradan baktığımızda tablo harika görünüyor! Girişimciliğin yaşının olmadığını böylelikle sizler de kanıtlamış oluyorsunuz, asıl teşekkür sizlere, sizlerin cesaretinize, emeklerinize! Ve son olarak, şahsım ve kurumum adına İŞKUR Tekirdağ İl Müdürü Yaşar Esen’e, KOSGEB Tekirdağ Müdürü Tolga Erkan’a işbirliklerinden ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, sertifika alan girişimcilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

Başkan Günay’ın konuşmalarının ardından Tekirdağ İŞKUR İl Müdürü Yaşar Esen, “2016 yılında İŞKUR olarak 42 kurs ile 1069 kursiyere girişimcilik eğitimi verdik. 2017 yılında da 29 kurs planlandı, bunlardan 8 tanesi Tekirdağ TSO ile gerçekleştireceğimiz kurslar. Bizim en büyük arzumuz girişimcilerimizin istihdam ve işsizliğe katkı sağlamaları, bu amaçla sertifika alanları tebrik ediyorum ve kendilerine iş hayatlarına başarılar diliyorum.” dedi.

KOSGEB Tekirdağ Müdürü Tolga Erkan, “2010 yılından bu yana Tekirdağ KOSGEB olarak 6.491 kursiyere girişimcilik eğitimi verdik. Bu kursiyerlerden 3.335’i bayan, 3.156’sı erkeklerden oluşmuştur.  Bu kurslara katılıp kendi işletmesini kuran girişimci sayımız ise 342’dir. Bu girişimcilerin 169’u bayan, 5 kişi de engelli girişimcimizdir. 2010-2017 yılları arasında KOSGEB Tekirdağ Müdürlüğü olarak 1092 işletmemize toplam 17.216.012,38 TL hibe destek ödemesi yapılmıştır. Sertifika alan tüm girişimci adaylarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından sertifika almaya hak kazanan kursiyerlere sertifikaları teslim edildi ve günün anısına toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

TEKİRDAĞ TSO’DA GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKA ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİTEKİRDAĞ TSO’DA GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKA ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİTEKİRDAĞ TSO’DA GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKA ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİTEKİRDAĞ TSO’DA GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKA ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİTEKİRDAĞ TSO’DA GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKA ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 56
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2680
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11428
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11676