USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TEKİRDAĞ TSO, 2018-2022 Çalışma Döneminin İlk Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi


26.04.2018

TEKİRDAĞ TSO, 2018-2022 Çalışma Döneminin İlk Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası, 2018-2022 çalışma döneminin ilk meclis toplantısı 26 Nisan 2018 tarihinde, Tekirdağ TSO Konferans Salonu’nda düzenlendi. Gerçekleşen toplantıya Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hakan Şık, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Üyeleri ile Meclis Üyeleri, Tekirdağ TSO Meslek Komiteleri Başkanları ile Disiplin Kurulu Başkanı Soner Çizen katıldılar.

Toplantının açılış konuşmalarını yapan Meclis Başkanı Hakan Şık, “Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2018-2022 çalışma dönemi ilk meclis toplantısına hoş geldiniz. Sizleri Tekirdağ TSO Meclis Divanı adına saygıyla selamlıyor, meclis toplantımızı açıyorum.

Değerli Meclis Üyeleri, Tekirdağ TSO seçimlerinde üyelerimizin teveccühü ile bizlere görev almak nasip oldu, inşallah sizlerin de desteği ile üyelerimize layık olmaya çalışacağız. Öncelikle, şehrimiz, bölgemiz ve ülkemiz için birliktelik duygusu ile hareket ederek Tekirdağ’ı hak ettiği noktaya getireceğiz. Tekirdağ,  yakın gelecekte ülkemiz için çok önemli şehirler arasında yer aldığı aşikardır, bu nedenle bizler Tekirdağ TSO olarak çalışmalarımıza ve projelerimize daha da bir ehemmiyet göstermeye mecburuz. Aramızda bulunan tüm kıymetli arkadaşlarımın hepsi kendi sektörlerinde işinin ehli ve toplum tarafından da saygınlık kazanmış kişilerdir. Sizlerden ricam,  komite toplantılarımızda kendi sektörlerinize ait yaşamış olunan sıkıntılar, çözüm önerileri ya da odamızı, üyelerimizi ve şehrimizi ilgilendiren her konuda itina ile görüşlerinizi iletmeniz ve hep birlikte çok seslilik esasına göre istişare etme fırsatı ile güç birliğini sağlamamız, gücümüze güç katacaktır. Bu konuda hepinizin itina ile davranacağına şüphem yoktur.   Kıymetli meclis üyeleri, yeni çalışma dönemimizin ilk meclis toplantısının odamıza ve camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyor, katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum ve meclis toplantımızı açıyorum.” dedi.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin akabinde dilek ve temenniler kısmında Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay söz alarak, “Tekirdağ TSO’nun yeni dönemin ilk meclis toplantısına hepiniz hoş geldiniz, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Oda olarak üyelerimize fayda sağlamak, üyelerimizin sorunlarını, sıkıntılarını çözmek bunun yanında üyelerimize, ülkemiz ve dünya ile alakalı önemli bilgileri aktararak, öngörüler oluşturarak onların ticari gelişimine katkı sağlamak gibi bir misyonumuz var. Seçim döneminde de ifade ettiğimiz gibi yeni dönemde meclis toplantılarına tüm komite başkanlarımız ile disiplin kurulu başkanımızda katılacaktır. Diğer yandan Tekirdağ TSO’yu daha güçlü kılabilmek, daha verimli çalıştırabilmek, üyelerimize daha faydalı olabilmek amacıyla düşündüğümüz birçok konu var. Bunlara örnek olarak, sektör meclisleri, yüksek istişare kurulu oluşturmayı söyleyebilirim. Bu konularla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Ben dönemin ilk meclis toplantısına katılan meclis üyelerine, komite başkanlarına ve disiplin kurulu başkanına teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Günay konuşmasının akabinde, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nın tarihçesi, odanın görevleri, meslek komiteleri, meclis, yönetim kurulu ve disiplin kurulunun görevleri, odalarca düzenlenecek veya onaylanacak belgeler ile verilecek hizmetler, odanın yapmakla yükümlü olduğu faaliyetler, Tekirdağ TSO’nun ticari, resmi ve sosyal iştirakleri, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı’nın Görevleri, odamıza kayıtlı üye sayısı, Tekirdağ TSO’nun projeleri bilgilerini kapsamlı bir şekilde içeren sunumu meclis üyeleri ve komite başkanlarına yaptı. Dilek ve temenniler bölümünün ardından meclis toplantısı sona erdi.

 

 

TEKİRDAĞ TSO, 2018-2022 Çalışma Döneminin İlk Meclis Toplantısını GerçekleştirdiTEKİRDAĞ TSO, 2018-2022 Çalışma Döneminin İlk Meclis Toplantısını GerçekleştirdiTEKİRDAĞ TSO, 2018-2022 Çalışma Döneminin İlk Meclis Toplantısını GerçekleştirdiTEKİRDAĞ TSO, 2018-2022 Çalışma Döneminin İlk Meclis Toplantısını GerçekleştirdiTEKİRDAĞ TSO, 2018-2022 Çalışma Döneminin İlk Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 9
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 1616
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7130
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7418