USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TEKİRDAĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDAN VERGİ KAYDI GÜNCELLEMELERİ HAKKINDA DUYURU


15.08.2017

TEKİRDAĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDAN VERGİ KAYDI GÜNCELLEMELERİ HAKKINDA DUYURU

 

      Odamız Meslek Komitesi ve Meclis Seçimleri Ekim-Kasım 2017 döneminde yapılacaktır. 5174 Sayılı Kanun madde 83/f ile 02.03.2005 tarih ve 25743 sayılı Resmi Gazete Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri Hakkında yönetmelik madde 5/d, 6/g uyarınca, Üyelerimizin, Meslek Komitelerine seçme ve seçilme yeterlilikleri için Odaya kayıtlarını gerektiren ticari ve sınai kazanç dolayısıyla Gelir veya Kurumlar vergisi mükellefi olma şartı gerekmektedir.

     02.03.2005 tarih ve 25743 sayılı Resmi Gazete Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri hakkında yönetmelik madde 8/3 uyarınca, üyelerimiz vergi mükellefiyetlerine ilişkin Odamız kayıtlarında gelir veya kurumlar vergisi mükellefiyetlerinin aktif olup-olmadığının, Odamız Hizmet Binasında 17 Ağustos 2017 Perşembe - 28 Ağustos 2017 Pazartesi  günü mesai bitimine kadar hafta içi 08:30-17:30 saatleri arasında kontrol etmeleri gerekmektedir.

      Bu düzeltme işlemi çerçevesinde Odamıza daha önce hiç vergi hesap numarası bildirmemiş üyelerimizin de öngörülen süre içinde Odamıza vergi hesap numaralarını bildirmeleri, vergiden muaf olan üyelerimizin (kooperatifler) vergiden muaf olduklarına ilişkin muafiyet belgelerini seçme ve seçilme haklarının kaybolmaması için ibraz etmeleri gerekmektedir.

      Üyelerimizin yukarıda anılan başvuru süresi içinde, Vergi dairelerinden alacakları vergi numaralarını içeren belge ekli dilekçe ile Odamıza başvurmaları gerekmektedir.

      Üyelerimiz anılan süre içinde, belirtilen şekilde Odamıza başvurmadıkları takdirde Odamız kayıtlarının doğruluğunu kabul etmiş sayılırlar.

Önemle duyurulur.

TEKİRDAĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

 

 

 

 

 

 

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 52
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 1724
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7238
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7526