USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Tekirdağ İli Oda ve Borsaları Ortak İstişare Toplantısı


04.11.2019

Tekirdağ İli Oda ve Borsaları Ortak İstişare Toplantısı

Tekirdağ İli oda ve borsaları ortak istişare toplantısı Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıyla gerçekleştirildi. İstişare toplantısına Türkiye Büyük Millet Meclis Başkanı Prof. Dr. Sayın Mustafa Şentop, Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası, Çorlu Ticaret Borsası, Malkara Ticaret ve Sanayi Odası, Malkara Ticaret Borsası, Tekirdağ Ticaret Borsası, Hayrabolu Ticaret ve Sanayi Odası, Hayrabolu Ticaret Borsası ve Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanları ile Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Sekreterler katılım gösterdi.

1 Kasım Çorlu’nun düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü ile ilgili konuşan TBMM Başkanı Prof. Dr. Sayın Mustafa Şentop, “Bugün, Çorlu'muzun düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü. Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde düzenlenen istişare toplantısına katıldım ve böyle bir günde Çorlu'da bulunmaktan, siz değerli oda ve borsa yöneticileri ile bir arada olmaktan memnuniyet duyduğumu ifade ediyorum.” dedi. Şentop, konuşmasının akabinde oda ve borsaların yöneticilerinin görüş ve önerilerini dinleyerek soruların soruları yanıtladı.

Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, “5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu’nun 99’uncu maddesine ve bu Kanuna dayanılarak Oda Muamelat Yönetmeliği’nin 81’inci maddesine istinaden yapılan Tekirdağ ili oda ve borsaları ortak istişare toplantısında değerli TBMM Meclis Başkanımız Şentop Hocamızı da aramızda görmekten duyduğum mutluluğu ifade ederek sözlerime başlamak istiyorum. Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana Türk Siyasi hayatında Tekirdağ ilinin almış olduğu en önemli görev ve makamı icra eden kıymetli Başkanımızla bir kez daha Tekirdağ oda ve borsaları olarak gurur duyduğumuzu belirtmek istiyorum.

Bugün Tekirdağ İlimizde oda ve borsalarımızın yönetim kurulu başkanları, meclis başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile istişare toplantısını gerçekleştiriyoruz. Toplantımızın öncelikle şehrimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Açılış konuşmalarının sonrasında belirlenen gündeme ilişkin istişare toplantısı Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay başkanlığında gündem ile ilgili konuların görüşülmesi ile devam etti. Dilek ve temenniler kısmında ise oda ve borsaların başkanları ile yöneticileri hem sektörel hem de oda ve borsa camiasında yaşanılan sıkıntılara ilişkin görüş ve önerilerini ifade ederek karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasının sonrasında toplantı sona erdi.

 

Tekirdağ İli Oda ve Borsaları Ortak İstişare ToplantısıTekirdağ İli Oda ve Borsaları Ortak İstişare ToplantısıTekirdağ İli Oda ve Borsaları Ortak İstişare ToplantısıTekirdağ İli Oda ve Borsaları Ortak İstişare ToplantısıTekirdağ İli Oda ve Borsaları Ortak İstişare ToplantısıTekirdağ İli Oda ve Borsaları Ortak İstişare Toplantısı
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 12
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 1619
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7133
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7421