USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI, TEKİRDAĞ ODA BAŞKANLARI İLE TEKİRDAĞ TSO’DA BİR ARAYA GELDİ


26.05.2015

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI, TEKİRDAĞ ODA BAŞKANLARI İLE TEKİRDAĞ TSO’DA BİR ARAYA GELDİ

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Tekirdağ’daki sanayi ve ticaretin geleceğini masaya yatırdı. Gerçekleştirilen toplantıya Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mustafa Özden, Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Münür Karaevli, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Çorlu, Çerkezköy, Hayrabolu, Malkara  Oda Başkanları, Meclis Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları ile TESKİ Genel Müdürü katıldılar.

 

Tekirdağ’daki artık her şeyi konuşmak gerektiğini belirterek sözlerine başlayan Başkan Albayrak, “Biz Tekirdağ’a hizmet adını verdiğimiz bir yola çıktık. Çıktığımız bu yolda Ticaret ve Sanayi odalarımızı da yanımızda görmek istiyoruz. Konuşarak tartışarak Tekirdağ için proje üretmek, hizmet üretmek istiyoruz. Bu yolda da böyle bir çalıştay düzenleme kararı aldık ki devamı gelecek. İleriki günlerde organize sanayi bölgelerimizle de bir çalıştay gerçekleştireceğiz. Ticaret ve Sanayi Odalarımızdan, Büyükşehirden neler beklediğine dair ayrıntılı birer rapor talep edeceğiz. Tekirdağ her şeyden önce bir sanayi kenti. Ticaret ve Sanayi alanında ülkemizde önemli bir yere ve konuma sahibiz. Bu yadsınamaz bir gerçek. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, Tekirdağ’ın kalkınmasını ve gelişmesini sağlamak için çalışıyoruz. Ancak Tekirdağ artık kabuğunu kırma aşamasında. Tekirdağ artık bir büyükşehir. Ve bu Büyükşehir çok ağır bir taş. Her platformda bu taşı hep birlikte kaldırmamız gerektiğini söylüyorum. İşte bu taşı kaldırırken bizim en büyük destekçilerimizden ve paydaşlarımızdan bir tanesi de Ticaret ve Sanayi Odalarımız olacak. Vizyonumuz; güçlü sanayisi, Tarım ve Hayvancılığı, Lojistik Yatırımları, Turizmi ve Üniversitesiyle, “Çevreye Duyarlı”, tüm ilçeleri ile birlikte kentleşmesini tamamlamış, Yaşanabilir ve Mutlu bir Tekirdağ. Vizyonumuz içerisinde yer alan sektörlerin temsilcileri ile de toplantılar yapacağız. Biz Tekirdağ’a değer katacak, katkı sağlayacak, istihdam yaratacak ve çevreye zarar vermeyecek her türlü projenin ve yatırımcının önünü açmak için elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi.

Toplantıda Tekirdağ İl ve İlçelerinden gelen Oda Başkanları da söz alarak beklentilerini ve yapılması gerekenler konusunda görüş ve önerilerini dile getirdiler.

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Tekirdağ’ın tüm dinamiklerinin hayata geçirilmesi zamanının geldiğini dile getirerek, bu anlamda Tekirdağ’a fayda sağlayabilmek adına bir araya gelmenin ve birlikte hareket etmenin önemine değindi. Tekirdağ’daki Oda ve Borsaların akredite olduklarını ve ISO Kalite Yönetim Sistemlerine sahip olduğunun altını çizen Başkan Günay, İş birliğinin artarak devam etmesi gerektiğini vurguladı. Dünyada zenginliğin ancak üreterek var olacağına değinen Tekirdağ TSO Başkanı Günay, “Şehrin geleceğini planlamada büyük avantajlarımız var. Büyük projeler yapmamız gerek. İşbirliği ile birlikte hareket edebilmek en büyük başarımız olacaktır. Bizler temelde Tekirdağ’ımızda zengin olmak istiyoruz. Zenginliğin olduğu yerde huzur olur, refah olur. Şehrimiz adına sosyal ve ekonomik fayda sağlayacak birçok projemiz var. Bizim önümüzdeki engeller kaldırılsın, şehrimizdeki istihdam ve ekonomik zenginlikle ilgili yükümlülüğü almaya bizler hazırız, ‘Tek eksiğimiz birlikte hareket etme ruhu’.

 

Çalıştaya katılan tüm Oda Başkanları, Meclis Başkanları ve iş dünyasının temsilcileri de görüş ve önerilerini dile getirdiler ve fikir birliği içerisinde Tekirdağ için yapılacak tüm çalışmalara katkı vermeye hazır olduklarını belirttiler ve toplantıyı düzenleyen Başkan Albayrak’a teşekkür ettiler. Çalıştayın oldukça faydalı olduğunu ifade eden Başkan Albayrak’ta bundan sonra sık sık Ticaret ve Sanayi Odaları ile bir araya geleceklerini söyledi. 

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI, TEKİRDAĞ ODA BAŞKANLARI İLE TEKİRDAĞ TSO’DA BİR ARAYA GELDİTEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI, TEKİRDAĞ ODA BAŞKANLARI İLE TEKİRDAĞ TSO’DA BİR ARAYA GELDİTEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI, TEKİRDAĞ ODA BAŞKANLARI İLE TEKİRDAĞ TSO’DA BİR ARAYA GELDİTEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI, TEKİRDAĞ ODA BAŞKANLARI İLE TEKİRDAĞ TSO’DA BİR ARAYA GELDİTEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI, TEKİRDAĞ ODA BAŞKANLARI İLE TEKİRDAĞ TSO’DA BİR ARAYA GELDİTEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI, TEKİRDAĞ ODA BAŞKANLARI İLE TEKİRDAĞ TSO’DA BİR ARAYA GELDİTEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI, TEKİRDAĞ ODA BAŞKANLARI İLE TEKİRDAĞ TSO’DA BİR ARAYA GELDİ
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 1
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2380
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11554
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11802