USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TEKİRDAĞ TSO’DAN GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ


31.07.2013

 

TEKİRDAĞ TSO’DAN GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ

 

Tekirdağ TSO Meclis Başkanı Mustafa Özden’in Geleneksek İftar Yemeği’nde yaptığı konuşma şu şekildedir;

 

“ Sayın Valim, Milletvekillerim, Belediye Başkanım, çok değerli Siyasi Partilerin İl Başkanları, değerli protokol, sivil toplum Örgütleri, Değerli Başkan ve Yöneticileri, Tekirdağ TSO değerli meclis ve komite üyeleri, değerli basın mensupları.

 

Geleneksel hale getirmiş olduğumuz iftar yemeğine katılımlarınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ediyor, hepinize kurumum adına saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

 

Dünyanın farklı yerlerinde, komşu ülkelerde kargaşa, gözyaşı ve hüznün hakim olduğu bir dönemde mübarek ramazan ayındayız. Toplumsal dayanışmanın yardımlaşmanın zirvede olması gereken bir aydayız. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemde azad olan bu ayınızı tebrik ediyor, bu ayın ülkemize ve tüm islam alemine barış, huzur getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

 

İftar sofralarında gerçekleştirdiğimiz birlik ve beraberliği her zaman daim olmasını diliyorum. Bizler Tekirdağ TSO meclis ve yönetimi olarak ülkemizin, özellikle ilimizin sosyal, ekonomik, ticaret hayatının gelişmesi, üyelerimizin ve vatandaşlarımızın refahının, huzurunun ve ekonomisinin iyileşmesini istiyoruz. Kanunun bize verdiği tüm sorumlulukların bilincindeyiz. Bütün projelerimizi buna göre hazırladık. Yeni yönetim olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ülke ekonomisinin motoru özel sektördür. Sanayidir, üretimdir. Güçlü üretim, güçlü sanayi kamunun da güçlü olması demektir. Bürokrasi ne kadar hızlı hareket ederse özel sektörün de önü o kadar açılır.

 

Ülkemizde yakalan finansal istikrar diğer ülkelere göre iyi durumdadır. Ancak finansal istikrara dayalı mutluluklar geçicidir. Ülkemizdeki sıcak paranın mutlaka üretime dönüştürülmesi şarttır. Dışarıda en ufak olumsuzluklar toplumdaki dengeleri bozmaktadır. Dünyada ve ülkemizde hem finansal hem de fiyat istikrarının korunmasının zor olduğu bir dönemdeyiz. Döviz kurlarının ve faizlerinin umulan bir düzeyde tutulmasının zor olacağı apaçık ortadadır. Piyasa kar realizasyonu yapamamaktadır. Firmalarımızın zorlanacağı kanaatindeyiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle önümüzdeki günlerde idrak edeceğimiz kadir gecesini ve ramazan bayramını kutluyor, sizleri şahsım ve kurumum adına saygıyla selamlıyorum.”

 

 

 

 

 

 

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 34
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 1455
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 6969
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7257