USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TEKİRDAĞ TSO TEKİRDAĞ MHP İL BAŞKANLIĞI’NI ZİYARET ETTİ


29.05.2014

 

TEKİRDAĞ TSO TEKİRDAĞ MHP İL BAŞKANLIĞI’NI ZİYARET ETTİ

 

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Tekirdağ MHP İl Başkanlığı’nı ziyaret ettiler. Ziyarete, Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Başkan Yardımcısı Erhan Tanrıöver, Sayman Üye Taner Karaoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Galip Öge, Göksel Karaevli, Cemil Koçaş, Cihan Çömez, Muzaffer Destereci ve Genel Sekreter İrfan Ekici katıldılar.

Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Günay, Yönetim Kurulu olarak nezaket ziyareti gerçekleştirdiklerini ve ziyaretlerinin en önemli gündem maddesini oluşturan Tekirdağ Organize Sanayi Bölgesi (TORSAB) hakkında destek, bilgi paylaşımı ve fikir alışverişi sağlamak olduğunu ifade etti. Anlamlı ziyaret için Tekirdağ TSO Yönetim Kuruluna teşekkür eden MHP İl Başkanı Enez Kaplan, “çevresel etkisi ve endüstriyel atığı olmayan Tekirdağ’ın menfaatleri doğrultusunda yer alan her projelerde varız ve destekliyoruz. Sizden aldığımız bilgilerden anlaşılıyor ki Tekirdağ TSO bu proje ile Tekirdağ’ın gelecekteki ticari vizyonunu bugünden oluşturuyor; bizler Tekirdağ ile ilgili olumlu her türlü projenizi destekliyoruz. Çivi çakılacak her projede biz varız çünkü biz ticaret erbabıyız. Çevre kirliliği olmayacak projede bizler sonuna kadar varız” diyerek TORSAB’ın önemine dikkat çekti.

Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, “Tekirdağ önemli bir süreçten geçiyor. Tekirdağ Organize Sanayi Bölgesi (TORSAB) şehrimize fayda sağlayacak proje olduğuna inandığımız için projenin içinde yer alıyoruz. Temel amacımız, Türkiye’nin en iyi Organize Sanayi Bölgesini oluşturmak. Bununla ilgili Türk Tasarım Vakfı OSB ile ilgili tasarım çalışmalarını yapıyor. Yeşil çevreci bir OSB olacak. Peyzaj düzenlemesi olacak ve ferah bir alan olacak. Bu proje şehrimizin ticari hayatını değiştirecek, şehrimizdeki bütün ticaret erbabımıza fayda sağlayacak ve şehrimizde yaşayan vatandaşlarımıza ekonomik ve sosyal yönden daha da refah sağlayacak. Zenginliğin olduğu yerde huzur olur mutluluk olur, kavga dövüş olmaz insanlar huzur içinde yaşar. Organize Sanayi Bölgelerine firmaların yatırım yapmalarını sağlayan birkaç kriter vardır. Bunlar, Ulaşım, alt yapı, hammaddelere yakınlık, satış ağları, iş gücü olarak sayabiliriz. İşte TORSAB bütün bu kriterleri içinde barındıran önemli bir lokasyon olarak karşımıza çıkıyor. Tekirdağ insanı sabah erken saatte kalkıp Çorlu, Çerkezköy’deki firmalara gitmek yerine TORSAB sayesinde kendi şehrinden işe gidip gelecek. TORSAB’da yer alacak firmalardan vergi dairelerini Tekirdağ’a getirmeleri sözünü alıyoruz. Bunun sonucunda da şehrimize daha fazla katma değer sağlanacak ve vatandaşlarımız ekonomik ve sosyal yaşam standartlarını arttırmış olacaklar. Gündemimizi oluşturan diğer önemli konular ise, Asyaport Limanı için yol projesinin oluşumu için gerekli adımları atıyoruz. Asyaport Türkiye’de ve Dünyada marka haline gelen bir limanımız. Diğer yandan, 17 Aralık 2013’te özelleştirmesi yapılan Yat Limanı ve Tekirdağ TDİ limanı ile ilgili süreçleri yakından takip ediyor önemsiyoruz” dedi.

Sıcak ortamda gerçekleşen toplantı, birçok konuda karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.

 

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 19
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2724
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11472
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11720