USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TEKİRDAĞ TSO MERKEZİ SİCİL KAYIT SİSTEMİ’NE BAŞLIYOR


05.07.2013

 

TEKİRDAĞ TSO MERKEZİ SİCİL KAYIT SİSTEMİ’NE BAŞLIYOR

 

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay yaptığı yazılı açıklamada;

 

Yüksek Planlama Kurulunun 12.07.2006 tarih ve 2006/38/ sayılı kararı ile 28.07.2006 tarih ve 26242 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan, “Bilgi Toplumu Stratejisi ve Eylem Planı”nda 56 No’lu eylem olarak yer alan “Merkezi Tüzel Kişilik Bilgi Sistemi” oluşturulması projesinin sorumluluğu Gümrük ve Ticaret Bakanlığına verilmiştir.

            MERSİS;Kamu kurumlarının tüzel kişiliklerle ilgili ihtiyacı olan bilginin tek noktadan sunulması, sisteme dahil kişiliklere ait bilginin vergi numarası ile bir sistemde birleştirilmesi sağlanacak, sistemde tutulan şirket bilgileri uluslararası standartlara uyumlu hale getirilecektir. Ayrıca, sistemde yer alan bilgilerin, kişisel bilgilerin mahremiyeti ve AB müktesabatı çerçevesinde belirlenecek kurallara göre özel sektör kuruluşlarıyla paylaşımı gerçekleştirilecektir.

            MERSİS ile şirket/firma kuruluş işlemleri, değişiklik ve kapanış işlemleri Merkezi Sicil Kayıt Sistemi) İnternet Adresi: http://mersis.gumrukticaret.gov.tr üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

            MERSİS üzerinden özellikle değişiklik tescili işlemlerinin yapabilmesi için işlem yapacakların (gerçek kişi ise kendisinin, şirket ise temsil yetkisine haizlerin) E-İmza’ya sahip olmaları gerekmektedir. 

            MERSİS kullanıcı adı ve şifrelerinin aktivasyonu http://mersis.gumrukticaret.gov.tr alanından MersisKullanıcıKayıt alanından bir kez kullanıcı kaydının yapılması 
http://mersis.gumrukticaret.gov.tr alan adı üzerinden hizmet vermekte olan MERSİS (Merkezi Sicil Sistemi) işlemlerinin sorunsuz olarak yürütülebilmesi için kullandığınız tarayıcınızın Mozilla Firefox veya Google Chrome ve silverlight yüklenmiş olması tavsiye edilmektedir.

            Bilgilerinize sunar, MERSİS’e geçiş sürecinde üyelerimizin tescil işlemlerinde sıkıntıya düşmemeleri ve tescil işlemleri için gerekli olan E-imza alınması süreçlerini mümkün olduğunca kısa sürede tamamlamaları hususunu rica ederiz.

 

TÜM ÜYELERİMİZE ÖNEMLE DUYURULUR.

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 75
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2802
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11550
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11798