USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TEKİRDAĞ TSO’DA SGK VE VERGİ DAİRESİ YETKİLİLERİ TARAFINDAN KAMUOYU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI


24.10.2014

 

TEKİRDAĞ TSO’DA SGK VE VERGİ DAİRESİ YETKİLİLERİ TARAFINDAN KAMUOYU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

 

Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 6552  Sayılı İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılması ile bazı alacakların yeniden yapılandırılması hakkında yapılan kanun değişikliği ile Sosyal Güvenlik Prim borcu yapılandırma ve Vergi cezası affı borç yapılandırmaları ile ilgili bilgilendirme toplantısı Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda yapıldı. Toplantıya, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mestan Özcan, SGK İl Müdürü Fatma Derya Alan, Vergi Dairesi Başkanı Abdulkayyum Karayel,  SGK ve Vergi Dairesi Yetkilileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının başkan ve yöneticileri ile çok sayıda Tekirdağ TSO üyesi katılım gösterdiler.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mestan Özcan, yeni yasanın bir fırsat olduğunu vurguladı ve Tekirdağ SGK ve Vergi Dairesi yetkililerine düzenledikleri bilgilendirme semineri için teşekkür etti. Toplantı, SGK Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü İhtilaflı Primler Daire Başkanı Hüseyin Seyrekoğlu’nun sunumu ile devam etti ve  Seyrekoğlu kurum alacaklarının geçici 60. madde uyarınca yapılandırılmasına ilişkin usul ve esaslarından bahsetti. 6552 sayılı kanunun sağladığı kolaylıklar ve avantajlarından örnekler verdi. Buna göre;

·         Yurt dışı sigortalılara kolaylıklar getirildiğini,

·         Gecikme zammı ve gecikme cezasının tamamen affını,

·         Ev hizmetlerinde çalışan gündelikçi bayanların sigortalılığı güvence altına alındığını belirtti.

·         Bayanlarla ilgili olarak doğum borçlanması (3) çocuğa çıkarıldığını,

·         Yer altındaki maden iş yerlerinde çalışan işçilerde yaş şartı 55’ten 50’ye düştüğüne dikkat çekti.

 

SGK yetkililerinin sunumlarının ardından Vergi Dairesi Başkanı Abdulkayyum Karayel ve Vergi Dairesi yetkililerinin sunumları ile devam eden toplantı sonunda katılımcılardan gelen sorular cevaplanarak bilgilendirme semineri sona erdi.

 

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 29
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 1636
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7150
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7438