USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

TEKİRDAĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI'NDAN ETKİN ANKARA ZİYARETİ


03.07.2013

 

                                                                 TEKİRDAĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI'NDAN ETKİN ANKARA ZİYARETİ

                  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO)Meclis Başkanı Mustafa Özden, Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mestan Özcan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erhan Tanrıöver, Sayman Üye Taner Karaoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Ankara delegesi  Galip Öge, Yönetim Kurulu üyeleri Göksel Karaevli, Cemil Koçaş, Cihan Çömez, Muzaffer Destereci bir dizi görüşme için Ankara'ya gitti.
         Görüşmelere, sabah CHP Genel Merkezinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Sayın Faik Öztrak ile başlayan Oda yöneticileri ,daha sonra sırasıyla Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Sayın Özlem Yemişçi, Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Sayın Ziyaeddin Akbulut, Sağlık Bakanı ve Ak Parti Edirne Milletvekili Sayın Mehmet Müezzinoğlu ve son olarak da TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya geldi.
            Ankara'da önce Anıtkabir ziyareti ile Ata’nın huzuruna çıkan TTSO yöneticileri buradan hemen sonra alınan randevu sırasına göre önce CHP Genel Merkezinde CHP Tekirdağ Milletvekili Sayın Faik Öztrak'ı ziyaret etti. Burada Türkiye ekonomisi ve dünyadaki gelişmeler konusunda son durumu görüşen yöneticiler, yeni yönetim kurulunu tanıştırdıktan sonra iyi dilek ve temenniler ile Sayın Öztrak'ın yanından ayrılarak TBMM'ye geçerek Ak Parti Milletvekili Sayın Özlem Yemişçi'yi makamında ziyaret etti. Özlem Hanımın Divan Katipliği'nden ayrılarak Ticaret Ve Sanayi Komisyonuna gireceğini öğrenen  oda yöneticileri Sayın Yemişçi'ye  yeni görevinde başarılar dilediler. Yeni dönemde Ticaret ve Sanayi Odası ile daha sıkı ilişkiler kuracağını ve birlikte Tekirdağ ve TTSO üyelerinin sorunları ile daha yakından ilgileneceğini belirten Yemişçi, TTSO yönetimini, seçimlerdeki üstün başarılarından ötürü kutladı. İyi dilek ve temennilerin sunulmasından sonra, pozitif olarak makamdan ayrılan oda yöneticileri, yine mecliste makamında Ak Parti Milletvekili Sayın Ziyaeddin Akbulut'u ziyaret etti. Tekirdağ'ın gündemindeki, Trafik uygulamaları, Limanın son durumu ve geleceği,yeni iş güvenliği yasası konusundaki görüşlerin sunulması ve seçim sonrası yeni görev alan yöneticilerin tanıştırılmasından sonra Meclis Lokantasında Sayın Akbulut'un misafiri olarak öğle yemeği yediler. TBMM'de bulunan Sağlık Bakanı ve Ak Parti Edirne Milletvekili Sayın Mehmet Müezzinoğlu ile de kısa bir görüşme gerçekleştiren oda yöneticileri Sağlık Bakanını makamında ziyaret etme sözü verdiler.Sağlık Bakanından da Tekirdağ'da TTSO 'nı da ziyaret etme sözünü alan Ticaret ve Sanayi Odası yöneticileri ,  TBMM'den ayrıldılar. Daha sonra TOBB 'ne gelen oda yöneticileri burada da TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ile çok samimi ve uzun bir görüşme gerçekleştirdi. Yeni seçilen yöneticilerin tanıtımından hemen sonra Tekirdağ'da yeni dönemde yapılacak projeler hakkında bilgi verildi. Tekirdağ'a kazandırılacak okul projesi için protokol oluşturulması hakkında karşılıklı fikirlerin sunulması ve TOBB genel kurulu ile ilgili görüşler ortaya kondu. Yeni dönemde Büyükşehir olan Tekirdağ'ımızın Ankara TOBB'da daha etkili olabilmesi için gerekli adımların atılmasının da istendiği toplantı sıcak samimi ve iyi dilek ve  temennilerinin yapılmasıyla  son buldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 12
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 1619
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7133
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7421