USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Sudan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Asım Mukhtar İbrahim


03.11.2011

                   Sudan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu  Asım Mukhtar İbrahim, Sudan Ekonomi Müşaviri Abubaker Mohamed  Elfatih Mustafa, Odamız Tekirdağ ve Sanayi Odasına İş birliği amaçlı ziyarette bulundu, Heyetle birlikte TASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kasım Özadalı'da görüşmeye katıldı.

                   Görüşmede odamızı temsilen; Yönetim Kurulu Başkanımız Cengiz Günay, Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Taner Karaoğlu, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Yıldırım Orhan Çebi, Seyah Nevarsa ve Meclis Üyemiz Cemil Koçaş yer aldılar.

                   Bir toplantı şeklinde geçen görüşmede İlimizdeki yatırımcıların Sudan'da ne tür faaliyetler ve ticari anlaşmalar yapılabileceği ve aynı zamanda sudandaki yatırımcıların Tekirdağ'daki yatırım alanları hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

                  Görüşmenin sonunda taraflar birbirlerine hatıra armağanı vererek, Açıklamalarda bulundular.

                  Başkonsolos Asım Mukhtar İBRAHİM; Tekirdağ  Aktif Sanayici ve  İşadamları Derneği’nin davetlisi olarak İlinizde bulunmaktayız. Türkiye ile Sudan Cumhuriyeti yakın ilişkiler içinde bulunmaktadır. İlişkilerimizin daha da ileriye gitmesi için Sudan’ın Cezire şehri ile Tekirdağ’ı  Kardeş Şehir  ilan etmek istediyoruz. Bu iki  şehrin ortak özellikleri bulunmaktadır dedi.

                  Yönetim Kurulu Başkanımız Cengiz Günay'da  kardeş şehir projesini desteklediğini ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Başkonsolos Asım Mukhtar İbrahim,  Başkanımıza  Sudan’ın simgesi olan fil biblo,  Başkanımız  Başkonsolosa  Odamızın  logo işlemeleri tabak hediye etti.


 

 

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 57
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2681
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11429
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11677