USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

SAĞLIK BAKANI DR. MEHMET MÜEZZİNOĞLU ODAMIZI ZİYARET ETTİ


18.04.2016

SAĞLIK BAKANI DR. MEHMET MÜEZZİNOĞLU ODAMIZI ZİYARET ETTİ

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarete Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’nun yanı sıra, Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Tekirdağ Milletvekilleri Ayşe Doğan, Mustafa Yel, Metin Akgün, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Tekirdağ TSO Meclis Başkanı, Tekirdağ Ticaret Borsası Başkanı Osman Sarı ile Borsa Meclis Başkanı Bahattin Atıcılar, Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, Esnaf Odaları Birlik Başkanı Sami Kayın, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Akçay, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Sağlık Bakanlığı Bürokratları ile ilgili kurum yetkilileri katıldılar.

Tekirdağ TSO konferans salonunda gerçekleşen organizasyonda açılış konuşmalarını gerçekleştiren Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay,  “Sizleri şahsım ve Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası adına saygıyla selamlıyorum. Bugün çok hayırlı bir iş için bir araya geldik. Tekirdağ şehir hastanemizin protokol imza törenini gerçekleştireceğiz. Ben öncelikle bu işe liderlik eden, bir taraftan 80 milyon vatandaşımızın sağlığı için çalışırken, diğer taraftan kalbi Trakya için atan Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na şükranlarımı sunarak sözlerime başlamak istiyorum.  Sayın bakanım zaten bu toprakların insanı yani Trakyalı bizim hemşerimiz, ancak ben hemşericilik yapmak için söylemiyorum. Hızınızı takip edemiyoruz Sayın Bakanım! Bir ayağınız yurt dışında. İşbirliği projeleri yapıyorsunuz. Bir ayağınız Türkiye’de, her gün bir başka şehirde ya açılış yapıyorsunuz, ya temel atıyorsunuz. Hasta takibi için bakanlığı dijital çağa geçiriyorsunuz. Hizmet kalitesi artsın, doktor sayımız, hemşire sayımız artsın diye bugüne kadar yapılmayanları yapıyorsunuz. Ben bir hemşeriniz olarak size yürekten teşekkür ediyorum, Allah yardımcınız olsun diyorum.

Değerli Misafirler, Sayın Bakanımın bir özelliği de özel sektör dostu olması. Göreve geldiğiniz günden itibaren Türkiye ekonomisi büyüdü, istihdam arttı, yatırımlar arttı! Ancak siz bu ülkeye çok daha önemli bir şey kazandırdınız. İnsanımızın kendine güvenini, Türk iş dünyasının kendine olan güvenini kazandırdınız. İşte son dönemdeki ekonomik kalkınmanın temeli de bu güven. Daha şimdiden 2023’ü, 2050’yi hedeflememizi sağlayan da bu güven. Sayın Bakanımla, Oda-Borsa camiamızla beraber pek çok yatırımın temelini ya da açılışını birlikte yaptık. Ben bu yatırıma da biraz özel sektör gözü ile bakıyorum. Elbette Şehir hastanemiz bittiği zaman bölge olarak daha iyi sağlık hizmeti alacağız. Trakya ve Tekirdağ müthiş bir hızla gelişiyor. Önümüzdeki 10 sene bu bölge Türkiye’nin parlayan yıldızı olacak. Sayın Bakanım, Sınır kapılarımızı modernize ettik. Türkiye’nin en büyük limanı burada! Tekirdağ’da! Fuar ve Kongre merkezi, Teknopark hizmet binası, Trakya Bölgesi yük merkezlerinin demiryolu taşıma sistemine entegrasyonu, kobiler sitesi gibi birçok projenin yanında OSB mizi de yapmak kısmet olursa, Tekirdağ inşallah yatırım üssü haline gelecek. Şehir hastanemizle hem Tekirdağ’ın hem de Trakya’nın sosyal yaşam standardı yükselecek. Bunun yanı sıra komşu ülkelerden gelip, bizim üst düzey sağlık hizmetimizden faydalanmak isteyen binlerce insan olacak. Yani Sağlık Turizminin de merkezi burası olacak. Bütün bunlar hep birbirini besleyen süreçler. Ama sonuçta kazanan, zenginleşen Tekirdağ’ın, Trakya’nın insanı olacak. Ben o yüzden yapılacak olan şehir hastanemizi belki herkesten fazla önemsiyorum. Hastanemizin Tekirdağ’a, Trakya’ya hayırlı olmasını diliyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

Başkan Günay’ın açılış konuşmalarının akabinde kürsüye gelen Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, “Türkiye sağlık alanında son 12 yılda gerçekten bugün inanılması zor sessiz dönüşümleri başardı. Daha iyisini, daha güzeli yapma adına da geceli- gündüzlü çalışıyoruz. Bugün için kamu olarak yani sağlık bakanlığı olarak bizim yaptığımız toplam 253 hastanenin toplam yatak kapasitesi 40 küsur bin. Bu hastaneleri bu yıl ve gelecek yıl hizmete açacağız. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde böyle bir süreç yok. Yine 30 bin yatak kapasiteli şehir hastanelerini de ilave ettiğimizde bu sayı 70 bin yatak kapasiteye ulaşıyor. Şu anda 70 bin yatak kapasiteli, bir taraftan 30 bini şehir hastaneleri, diğer taraftan 40 bini de kamu hastaneleri olarak bizim yaptığımız 70 bin yatak kapasiteli hastane inşaatı 2016-2017 en geç 2018'de bu ülkenin, bu milletin hizmetine girecek. Bu yıl için yeni ihalelerini yaptığımız ihale süreçlerini başlattığımız yaklaşık 15 bin yatak kapasiteli hastaneleri yine kamu olarak biz yapacağız. Ve yaklaşık 10 bin şehir hastanesinin yapımını da kamu özel işbirliği ile yapacağız. Yani bu yıl ihalesini yapacağımız hastane yatak kapasitesi, ilave 25 bin. 70 bin artı ilave 25 bin dediğimizde 95 bin yatak kapasiteli, bir taraftan 40 bini kamu özel iş birliği ile diğer taraftan da 55 bini kamu imkanlarıyla yapılan hastaneleri bu ülke ve bu millet kazanmış olacak” dedi.

Konuşmaların ardından Tekirdağ’da yapılması planlanan 480 yataklı şehir hastanesinin yapım protokolü imza törenine geçilerek, Sağlık Bakanı Dr. Müezzinoğlu ile Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın imzaları atarak hastanenin Tekirdağ’a hayırlı olmasını dilediler. Bakan Müezzinoğlu’na günün anısına Tekirdağ TSO Başkanı Günay tarafından hediye takdimi yapıldı. Gerçekleşen imza töreninin ardından Sağlık Bakanı odamızdan ayrıldı.

SAĞLIK BAKANI DR. MEHMET MÜEZZİNOĞLU ODAMIZI ZİYARET ETTİSAĞLIK BAKANI DR. MEHMET MÜEZZİNOĞLU ODAMIZI ZİYARET ETTİSAĞLIK BAKANI DR. MEHMET MÜEZZİNOĞLU ODAMIZI ZİYARET ETTİSAĞLIK BAKANI DR. MEHMET MÜEZZİNOĞLU ODAMIZI ZİYARET ETTİSAĞLIK BAKANI DR. MEHMET MÜEZZİNOĞLU ODAMIZI ZİYARET ETTİSAĞLIK BAKANI DR. MEHMET MÜEZZİNOĞLU ODAMIZI ZİYARET ETTİSAĞLIK BAKANI DR. MEHMET MÜEZZİNOĞLU ODAMIZI ZİYARET ETTİSAĞLIK BAKANI DR. MEHMET MÜEZZİNOĞLU ODAMIZI ZİYARET ETTİSAĞLIK BAKANI DR. MEHMET MÜEZZİNOĞLU ODAMIZI ZİYARET ETTİSAĞLIK BAKANI DR. MEHMET MÜEZZİNOĞLU ODAMIZI ZİYARET ETTİSAĞLIK BAKANI DR. MEHMET MÜEZZİNOĞLU ODAMIZI ZİYARET ETTİ
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 13
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 0
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7341
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7544