USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Polis Teşkilatı’nın 173. Yıldönümü Kutlamaları


12.04.2018

Polis Teşkilatı’nın 173. Yıldönümü Kutlamaları

 

Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173. yılı kutlamaları, Valilik’te düzenlenen çelenk sunma töreni ile başladı. Törende çelenklerin anıta sunulması ve saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Çelen sunma töreninde bir konuşma yapan Emniyet İl Müdürü Mustafa Aydın, “Tarihinde büyük bir başarılara imza atmış büyük bir teşkilatın mensubu olmaktan gurur duyuyorum. Türk polis teşkilatı, Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına sadık kalarak, Laik sosyal ve hukuk devleti ilkelerini hiçbir zaman gündeminden çıkarmayan başarılı performans sergileyen bir kuruluştur. Şanla, Şerefle dolu bir tarihe sahip olan Türk polis teşkilatının 173. Kuruluş yıldönümünde, bir önceki yıllara göre teknolojik bütün imkanları kullanarak terörle mücadele kapsamındaki çalışmalarını daha atak ve kararlı olarak  sürdürecektir. Değerli halkımızın bizlere göstermiş olduğu samimi destekler bizleri daha güçlü kılacaktır.” diye konuştu.

Polis Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikler Tekirdağ Polis Evi'nde kokteyl ile devam etti. Kokteyle Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, İdare Mahkemesi Başkanı Mikail Kılıç, Vergi Mahkemesi Başkanı Volkan Erdoğdu, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Üyeleri Göksel Karaevli, Muzaffer Destereci, Cemil Koçaş, Tekirdağ Ticaret Borsası Başkanı Osman Sarı, il protokolü, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile emniyet mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kokteyl’ de Tekirdağ Ticaret Sanayi Odası ve Tekirdağ Ticaret Borsası tarafından İl Emniyet Müdürlüğüne hibe edilen araçların anahtarları Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay ve Ticaret Borsası Başkanı Osman Sarı tarafından İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın’a takdim edildi. Başkan Günay, “Devlet millet el ele sözünün en güzel örneğini teşkil eden bu dayanışma; malımızı, canımızı, huzurumuzu ve ticaretimizi güvenli kılmak için gece gündüz çalışan emniyet mensuplarımızın bizlerde yanlarında ve destekçisi olduğumuzun en güzel kanıtıdır.”dedi.

Etkinlik polis memurlarına başarı belgelerinin verilmesi ile son buldu.

Polis Teşkilatı’nın 173. Yıldönümü KutlamalarıPolis Teşkilatı’nın 173. Yıldönümü KutlamalarıPolis Teşkilatı’nın 173. Yıldönümü KutlamalarıPolis Teşkilatı’nın 173. Yıldönümü Kutlamaları
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 1
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2625
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11373
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11621