USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Perakendecilik Meclisi toplandı


29.05.2020

Perakendecilik Meclisi toplandı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Perakendecilik Meclisi Toplantısı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay’ın katılımı ve Meclis Başkanı Alp Önder Özpamukçu başkanlığında video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.​

Toplantıda, 6585 sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanuna ek madde ve denetimler ile Bakanlık Genelgeleri uygulama farklılıklarının yarattığı sorunlar ele alınırken, Covid – 19 geçiş döneminde maske, dezenfektan ve hijyen ürünleri temininde satışta KDV’nin en aza indirilmesi konusu hassasiyetle ifade edildi.

AVM, cadde ve tüm ticari alanları kapsar şekilde bu döneme özgü regülasyon ihtiyacı olduğuna değinen Meclis Üyeleri, kira destekleri, işletme giderleri ve maliyetlerde yapılandırma gerekliliğine dikkat çekti. Kısa Çalışma Ödeneğinin uzatılması ve esnetilmesi konularının da ele alındığı toplantıda, ilave gümrük vergilerinin organize perakendeye olumsuz etkileri değerlendirildi. Perakendecinin KDV alacağının mahsup etme kolaylığı konusunun Kamu kurumları nezdinde takibinin sağlanmasını önemseyen Üyeler, normalleşme sürecinde üzerlerine düşecek her türlü çalışma içinde yer almak isteklerini dile getirdi.

Perakendecilik Meclisi toplandı
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 3
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 1610
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7124
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7412