USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

NKÜ TEKNOPARK’TAN DUYURU


06.08.2013

 

NKÜ TEKNOPARK’TAN DUYURU

Namık Kemal Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. (NKUTEK) kuruluş aşamasından sonra 1 Mayıs 2013 tarihi itibariyle bünyesine ARGE ve İNOVASYON, TASARIM faaliyetleri yürüten firmalar almış, doluluk oranı %100’e ulaşmıştır. Kapalı alanlarda yer alan ofislerimizin dışında açık alanlarımızda da değişik sektör gruplarında da faaliyet gösterecek KOBİ ya da daha önce üst ölçekli firmaların ARGE MERKEZLERİ kurarak yer alması için çalışmalarımız devam etmektedir.

NKUTEK açık alanlarda kümeleşerek ARGE MERKEZİ kurulmasında yer almak isteyen üyelerimizin bulunması kuvvetli bir ihtimaldir. Bu merkezlerin yapımı kümedeki firmalarca yüklenilecek, kendilerine yer tahsisi 19 ya da 29 yıllığına yapılacak ve sadece yıllık ciro %1 genel katılım hizmet bedeli alınacaktır.

ARGE MERKEZİ içinde yer alan tüm kümedeki firmalar TEKNOPARK ‘ın tüm teşviklerinden yararlanacaktır. Bunun yanında küme içindeki firmalarca AKRİDİTE edilmiş laboratuarların oluşması büyük ekonomik kazanç olacaktır. Ayrıca her bir firmanın ARGE MERKEZİ kurma yerine toplu halde yine kendilerine ait ofislerde bu işlemleri TEKNOPARK felsefesi ile yürütmeleri çok önemlidir.

 

TÜM ÜYELERİME ÖNEMLE DURULUR.

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 9
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 1616
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7130
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7418