USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu sınavları yapıldı


26.11.2019

Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu sınavları yapıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, TOBB Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. ile Tekirdağ TSO iş birliğinde düzenlenen, motorlu kara taşıtı ticareti yapan ve sınavlarının teorik olan kısmı Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nda, uygulama sınavları ise odamıza kayıtlı 5. Meslek Grubunda faaliyet göstermekte olan Asel Tarım Makinaları Tic. San. Ltd. Şti.’nin ev sahipliğinde yapıldı.

Gerçekleşen sınavlara 16 kişi katılırken, teori ve uygulama sınavlarını geçenler belge almaya hak kazanacak. Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay yapılan sınavlarla ilgili yaptığı açıklamada, “Mesleki Yeterlilik belgeleri, sektörlerde hizmet kalitesinin artması ve nitelikli işgücünün geliştirilmesi için büyük önem taşımaktadır.  Özellikle nitelikli ve belgeli iş gücüne giden yolda meslek standartları ilk adımdır. Meslek standardının belirlenmesinin ardından sınav ve belgelendirme faaliyetleri yürütülüyor. Bu işin temelinde uluslararası akreditasyon ilkeleri ön plana çıkıyor. Tekirdağ TSO olarak üyelerimizin ihtiyaçları ve yeni çıkan yasa ve yönetmelikler çerçevesinde bu tür uygulamalarımız devam edecek olup, sınavın uygulama kısmının gerçekleşmesinde bizlere iş yerini tahsis eden ve büyük katkı sunan odamız üyesi Asel Tarım Makinaları Tic. Ltd. Şti. yetkililerine en içten teşekkürlerimi sunuyor, sınavlarımızın hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

 

Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu sınavları yapıldıMotorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu sınavları yapıldı
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 1
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2461
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11635
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11883