USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Tekirdağ’da


26.03.2019

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Tekirdağ’da 

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Tekirdağ Valiliği’nde İş İnsanları ve STK Temsilcileri ile öğle yemeğinde bir araya geldi. Gerçekleşen programa Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, İl Jandarma Komutanı Şahin Karakaş, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Tekirdağ TSO Meclis Başkanı Hakan Şık, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Tekirdağ TB Başkanı Osman Sarı, Tekirdağ Oda/Borsa Başkanları ve Yöneticileri, STK Temsilcileri ve çok sayıda iş insanı katılım sağladı.

Yemekte konuşan Bakan Selçuk; "Bizim okullarımız arasında yüksek fark olursa birileri ben şu okula gitmek istiyorum, şu okula gitmek istemiyorum der. O zaman sınav olur, sınav olursa sistem bloke olur, sistem bloke olursa eğitim amacından sapar. Bu sebeple önceliklerimiz alt yapımızı güçlendirmek ve imkânı daha zayıf olan okullarımızı ortalamaya doğru çekmek. Bu arada da temel gereksinimlerimizi karşılamak. 3 yıllık bir program ilan ettik. Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı olarak biz 3 yıl içerisinde ay, ay, sene, sene, eğitimde şunu yapacağız. Toplum sakin olsun, belirsizlik olmasın. Nereye neyi harcayacağımız, fizibilitesi, projesi bunların hepsi belli olsun. Kişilerin kafasına göre, şahsi zevke göre karar alınmaz, bu bilimsel metotla alınır. Bu sloganla olmaz, nutukla olmaz, bilimle olur, akılla olur, metotla olur." dedi.

Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay karşılamada Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a, Meslek Liseleri konusunda TOBB ile yapılan protokolün iş hayatına sağlayacağı faydanın ana eleman değil aranan eleman tarafına geçileceğini belirterek, Bakan Selçuk’a bu katkıdan dolayı Tekirdağ İş Dünyası adına teşekkür etti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Tekirdağ’da Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Tekirdağ’da Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Tekirdağ’da Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Tekirdağ’da
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 42
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 1463
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 6977
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7265