USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

MALATYA TSO HİZMET BİNASI AÇILIŞ TÖRENİ VE MALATYA ZİYARETLERİ


25.08.2016

MALATYA TSO HİZMET BİNASI AÇILIŞ TÖRENİ VE MALATYA ZİYARETLERİ

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay ve ilgili bürokratlar ile birlikte Malatya’ya giden TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, , Malatya Ticaret Borsası Başkanı Gürsel Özbey'i makamında ziyaret ettikten sonra, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nın hizmet binası açılışına katıldı. Hisarcıklıoğlu Malatyalıların birlik ve beraberliğini överken, Malatyalı tüccar ve sanayicinin dünyaya açıldığına işaret etti.​

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet Binası açılış törenin de yaptığı konuşmada, 15 Temmuz darbe girişimine değinirken, Malatyalıların bu hain girişime karşı kahramanca bir duruş sergilediğini ifade ederek, gösterdiği cesaret dolayısıyla kenti tebrik etti.

Bakan Tüfenkci’nin özel sektör dostu bir çalışma anlayışına sahip olduğunu ve Malatyalıların hemşerileri Bakan Tüfenkci ile iftihar ettiklerini anlatan Hisarcıklıoğlu, gösterdiği anlayış ve istişareye verdiği önem için Bakan Bülent Tüfenkci’ye teşekkür etti.

Malatya TSO’nun müşteri odaklı hizmet anlayışını benimsediğini akreditasyon belgesi alarak 5 yıldızlı oda konumuna geldiğini bildiren Hisarcıklıoğlu, global bir bakış açısına sahip kentin iş dünyasının artık dünyaya açıldığından söz etti. TOBB Başkanı, “Malatyalı sanayici ve tüccar en iyi hizmeti hak ediyor” diye konuştu. Şehrin ekonomik verilerini Türkiye ortalaması ile karşılaştıran Hisarcıklıoğlu, Malatya’nın ekonomik verilerinin Türkiye ortalamasının üzerinde olmasının nedenini birlik ve beraberlik olarak açıkladı. 2016 yılının ilk yarısı itibariyle; iş yeri sayısının Türkiye ortalaması yüzde 2 artış gösterirken, Malatya’nın yüzde 5 arttığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, ülke ortalamasının yüzde 2 azaldığı ihracat konusunda ise Malatya’nın yüzde 17 artış gösterdiğini bildirdi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu protestolu senet sayısındaki artışa da işaret ederken, Türkiye ortalamasının yılın 6 ayında yüzde 21 artış gösterdiği bu bazda Malatya’nın yüzde 4’de kalmasının büyük bir başarı olduğunu dile getirdi. Hisarcıklıoğlu bu verinin Malatyalı tüccar ve sanayicinin borcuna sadık olduğunu ve sözünü tuttuğunu gösterdiğini vurguladı.

Vergi ve prim borçlarından kaynaklı şikayetlerle ilgili olarak yeniden yapılanmaya gidildiğini ve konunun Meclis’ten geçtiğini belirten TOBB Başkanı, sırada yeni bir yatırım ve teşvik politikası olduğunu hatırlatarak, “İnşallah yeni yapıyla beraber Malatya da daha fazla öne çıkacak” diye konuştu.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Eylül ayında Bakan Tüfenkci’nin evsahipliğinde TOBB’da Ticaret ve Sanayi Şurası’nın toplanacağını söyleyerek, sanayici ve tüccarın sorunlarının hükümete birinci ağızdan iletme imkanı bulunacağını kaydetti.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, AK Partili Milletvekilleri Harun Karacan ve Erdoğan Özegen ile Doğu ve Güneydoğu illerinin oda ve borsa başkanlarıyla Malatya Ticaret Borsasını ziyaret etti.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Bakan Tüfenkci ve beraberindekiler daha sonra Doğu ve Güneydoğu Anadolu iş dünyasının temsilcileriyle istişare toplantısında biraraya geldi. Bölge ekonomisini ve iş dünyasındaki gelişmelerin ele alındığı toplantı basına kapalı olarak gerçekleşti. Heyet Malatya programı kapsamında ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret etti.

MALATYA TSO HİZMET BİNASI AÇILIŞ TÖRENİ VE MALATYA ZİYARETLERİ
Günlük Ziyaretçi Sayısı : 2
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 0
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 7652
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 7855