USD Alış: | USD Satış: | Euro Alış: | Euro Satış:

Kobi Destek (Nefes) Kredisi Kapsamında Tekirdağ TSO Üyelerine Nefes Olmaya Devam Ediyor


27.11.2018

Kobi Destek (Nefes) Kredisi Kapsamında

 Tekirdağ TSO Üyelerine Nefes Olmaya Devam Ediyor

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, geçtiğimiz aylarda başlayan Kobi Destek (Nefes) Kredisi ile ilgili yaptığı açıklamada;

“Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere gerçekleştirilen KOBİ Destek (Nefes) Kredisi Protokolü 31 Ağustos 2018 tarihinde imzalanarak yürürlüğe girmişti. Bu kapsamda odamıza kayıtlı üyelerimiz kampanyaya katılım sağlayarak ilgili bankalardan kredi kullanmaya başlamışlardı. Görev sınırlarımız içerisinde bulunan Süleymanpaşa, Şarköy ve Muratlı ilçelerimizdeki üyelerimize tasarruflu olduğumuz bir dönemde 2018 Eylül ayında başlatılan kampanya kapsamında oluşturduğumuz 15 milyonluk kaynağa ek olarak TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun destekleriyle toplam kaynak limitine ek 2 milyon TL daha eklenerek üyelerimizin kullanımına açılmıştır. Tekirdağ TSO olarak 2017 yılındaki Nefes Kredisinde 35 Milyon TL, 2018 – Nisan ayında gerçekleşen Nefes Kredisinde 47.5 Milyon TL ve 2018 – Eylül ayında ise 15 Milyon civarında kaynak oluşturarak toplamda 97.5 Milyon TL üyelerimize kredi kullandırmıştık, şimdi eylül ayında başlayan kampanyaya ek 2 Milyon TL daha ek kaynak oluşturularak 17 milyon TL olmuş olup, nefes kredisi toplamında ise 99.5 Milyon TL kaynakla üyelerine en fazla kredi imkanı sağlayan odalar arasındaki yerimizi almış bulunuyoruz.

Üyelerimizin krediye başvurabilmesi için öncelikle Odamızdan açıklama olarak “KOBİ Destek (Nefes) Kredisi Başvurusu İçindir” ibareli faaliyet belgesini alarak, ilgili olan Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı ve Kredi bankalarına başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

İçinde bulunduğumuz ekonomik süreçte üyelerimizin en büyük sorunlarından birinin de finansmana erişimde yaşanan sıkıntılar ve enflasyonun çok üzerindeki kredi faizleri olduğunu biliyoruz, bu nedenle, ülke ekonomisinde önemli yer tutan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere gerçekleşen KOBİ Destek Kredisi’nin bir nebze de olsa KOBİ’lere nefes aldıracağına ve iş dünyasına moral kazandıracağını düşünüyoruz. Bu vesileyle desteklerinden ötürü TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na Tekirdağ İş Dünyası adına teşekkür ediyor, Kobi Destek (Nefes) Kredisi’nin üyelerimize, ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Günlük Ziyaretçi Sayısı : 1
Haftalık Ziyaretçi Sayısı : 2625
Aylık Ziyaretçi Sayısı : 11373
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 11621